REKLAMA

Muzyczne wybory Dwójkowych melomanów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:30
W audycji "Dwójka na życzenie" to słuchacze układają nasz muzyczny program. Tym razem będą audycję wypełnią dzieła Boccheriniego, Dobrzyńskiego oraz Saint-Saensa.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/LDprod

Lista utworów wybranych przez słuchaczy:

  1. Luigi Boccherini Tria smyczkowe 34 (wybrane)
  2. Ignacy Feliks Dobrzyński I Kwintet smyczkowy F-dur 20
  3. Camile Saint-Saens V Koncert fortepianowy “Egipski” F-dur 103

***

Co tydzień przedstawiamy Państwu zestaw najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie równych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można było głosować do 12 lipca >>>

A oto płyty, które można było wygrać w tym tygodniu:

x 
x 
x 

***

Na audycję Dwójka na życzenie w sobotę (13.07) w godz. 10.30-12.30 zaprasza Grzegorz Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna