Od Chopina do Schuberta. Gramy na Wasze życzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 13:00
Za nami kolejna odsłona audycji, w której to słuchacze głosują na swoje ulubione kompozycje. Tym razem wybór padł na Oratorium "Izrael w Egipcie" Haendela, Kwartet smyczkowy d-moll "Śmierć i dziewczyna Schuberta, "Sonatę h-moll" Chopina oraz muzykę filmową Michela Legranda.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Wraz z powrotem jesiennej ramówki "zresetowaliśmy" listę naszych tytułów-propozycji w sobotnim plebiscycie. Wracamy do zestawu najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie równych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można było głosować do 1 marca>>>

***

A oto płyty, które można było wygrać w tym tygodniu:

zdj. il 
zdj. il 
zdj. il 

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie 

Prowadził: Maciej Łukasz Gołębiowski

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 10.00

Czytaj także

Od Bacha do Weinberga. Słuchacze wybrali swoje utwory

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 12:30
W kolejnej odsłonie naszej zabawy wysłuchaliśmy następujących utworów: Rameau - Les Indes galantes, Liszt - Symfonia Faustowska oraz Jokera, którym został Leonard Bernstein.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchacze wybrali Charpentiera, Chopina, Moniuszkę i Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 12:30
Za nami kolejna odsłona audycji, której playlistę ułożyli słuchacze Dwójki. Tym razem zagramy następujące utwory: Marc-Antoine Charpentier - Le malade imaginaire; Fryderyk Chopin - Scherza (wybrane) i Stanisław Moniuszko - Straszny dwór (wybrane arie i sceny). Joker: Mozart.
rozwiń zwiń