Trzej Panowie B u Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:26
Program 2 Polskiego Radia oraz Polska Orkiestra Radiowa zapraszają w niedzielę, 1 czerwca do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na wieczór z muzyką Johannesa Brahmsa, Béli Bartóka i Georgesa Bizeta, inspirowaną folklorem węgierskim i prowansalskim.
Łukasz Borowicz
Łukasz BorowiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W programie znalazł się Koncert na altówkę i orkiestrę Béli Bartóka - twórcy nowoczesnego stylu narodowego w muzyce (stylizował rytmy i motywy popularnych melodii węgierskich), a także 3 Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa oraz Suity nr 1 i 2 Georgesa Bizeta z muzyki napisanej do sztuki teatralnej Alfonsa Daudeta Arlezjanka.
Solistą koncertu będzie laureat wielu międzynarodowych konkursów István Várdai. Będzie mu towarzyszyć Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza.
Bilety do kupienia na stronie:sklep.polskieradio.pl i ebilet.pl oraz w kasie studia na godzinę przed koncertem.

Transmisję koncertu na antenie Programu 2 Polskiego Radia poprowadząEwa Szczecińsk i Klaudia Baranowska. W przerwie (około godz. 20.00) Beats Stylińska poromawia z Łukaszem Borowiczem o programie koncertu, dokonaniach Polskiej Orkiestry Radiowej oraz jej planach na kolejny sezon.

Program:

Johannes Brahms Tańce węgierskie nr 2 d-moll, nr 3 F-dur, nr 5 fis-moll

Béla Bartók Koncert na altówkę i orkiestrę op.posth.rev. Peter Bartok i Nelson Dellamaggiore, w wersji na wiolonczelę

Georges Bizet Arlezjanka Suity nr 1 i nr 2

Wyk. István Várdai - wiolonczela; Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz

1 czerwca (niedziela), godz. 19.00-21.30

Polska
Polska Orkiestra Radiowa. Fot. Juliusz Multarzyński.

mm