X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żegnamy prof. Jagnę Dankowską. "Zarażała muzyczną pasją"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 09:59
-  Gdy byłem u niej w szpitalu w tych ostatnich dniach, powiedziała mi: Rysiu, pamiętaj, kochaj muzykę, ale kochaj też Lwów - o zmarłej wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina opowiadał w Dwójce jej przyjaciel ksiądz profesor Ryszard Czekalski.
Audio
  • Żegnamy prof. Jagnę Dankowską. "Zarażała muzyczną pasją" (Filharmonia Dwójki)
Jagna Dankowska
Jagna DankowskaFoto: zbiory Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Ksiądz Czekalski podkreślił dar Jagny Dankowskiej do wprowadzania ludzi w świat muzyki poważnej. Sam przez lata chłonął jej opowieści. - Była moim muzycznym mecenasem, dawała mi znać, co ciekawego dzieje się w Warszawie, jaka jest premiera, cieszyła się z sukcesów Polaków za granicą.

Gość audycji dodał, że prof. Dankowska wierzyła w pozytywny wpływ muzyki na osobowość człowieka. - Ubolewała, że obecnie muzyka nie odgrywa ważnej roli w procesie wychowania. Wraz z jej odejściem zabraknie nam wielkiego mentora i profesora w starym dobrym stylu.

Swoje spotkania z prof. Jagną Dankowską wspominał też Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej. - Zajęcia z filozofii, które pani profesor prowadziła, będę pamiętał do końca życia. Była osobą, która doskonale wiedziała, jak trafić do młodych ludzi.

Prof. Jagna Dankowska była filzofką i reżyserką dźwięku, w swojej pracy badawczej zajmowała się niemiecką filozofią muzyki XIX wieku, a także polską filozofią i estetyką muzyczną.

***

Przygotowała: Anna Sieradzan

Goście: Michał Klauza (dyrygent), ksiądz profesor Ryszard Czekalski

Data emisji: 28.10.2018

Godzina emisji: 18.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak