X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plamena Mangova: Liszt balansuje między skrajnymi emocjami

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 13:10
- Najpierw pozwala nam sięgnąć nieba, by za chwilę runąć w najgłębszą otchłań piekła – mówiła w Dwójce bułgarska pianistka o opartej na skrajnościach muzyce Ferenca Liszta. Okazją do rozmowy z Plameną Mangovą był jej koncert, w którym wystąpiła wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Lawrence'a Fostera.
Audio
  • Z pianistką Plameną Mangovą rozmawia Monika Zając (Filharmonia Dwójki)
Plamena Mangova
Plamena MangovaFoto: Marco Borggreve

Jak podkreślała pianistka, twórczość fortepianowa Liszta to nie tylko koncerty. - Są to jednak niewątpliwie utwory wybitne, doskonale przemyślane i skonstruowane. Każdy z nich to całe życie, opowiedziane jednak w stosunkowo krótkim czasie. Mimo to Liszt jest w stanie przekazać w swoich koncertach niezwykle wiele emocji i barw. Wykorzystuje także najrozmaitsze techniki, pozwalając pokazać wszystkie możliwości fortepianu - mówiła Plamena Mangova.

Koncert w udziałem pianistki, której towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Lawrence'a Fostera, odbył się 10 stycznia 2020 roku. W programie koncertu znalazł się I Koncert fortepianowy Es-dur Ferenca Liszta.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Plamena Mangova (pianistka)

Data emisji: 10.01.2020

Godzina emisji: 20.40

Materiał wyemitowano w audycji  Filharmonia Dwójki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak