REKLAMA

Chłopiec, który wydał Annę Frank

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 21:30
W Dwójkowym cyklu "To się czyta" słuchamy w tym tygodniu fragmentów powieści Richarda Louriego "Wstręt do tulipanów" – historii Joopa, który zna tajemnicę śmierci żydowskiej dziewczynki, autorki słynnego dziennika.
Fragm. okładki książki Richarda Louriego Wstręt do tulipanów, Wydawnictwo Znak
Fragm. okładki książki Richarda Louriego "Wstręt do tulipanów", Wydawnictwo ZnakFoto: mat. prasowe

Wiele lat po wojnie do Joopa powraca koszmar, o którym na zawsze chciał zapomnieć. Tylko on nosi w sobie odpowiedź na pytanie, które dręczy ludzi na całym świecie. Tylko on zna tajemnicę śmierci Anny Frank.
Przed oczami Joopa stają obrazy z dzieciństwa. Uśmiech matki na widok kostki jaśminowego mydła. Bracia walczący o zabawkę – opaskę z gwiazdą Dawida. Ojciec, o którego miłość i akceptację tak desperacko zabiegał. Jaka jest cena ojcowskiej miłości? Gdzie leży granica poświęcenia dla ukochanych osób?
Historia Joopa to poruszająca opowieść o miłości dziecka, okrucieństwie wojny i koszmarach przeszłości. (inf. Wyd. Znak)
Fragmenty powieści Richarda Louriego "Wstręt do tulipanów" czyta Marian Opania.
Audycję przygotowała Elżbieta Łukomska.

Zobacz więcej na temat: Anna Frank literatura
Czytaj także

Holokaust z perspektywy dziecka

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 23:00
Gdyby wuj dziewczynki nie zamurował w ścianie tych wykonanych ołówkiem w szkolnym zeszycie, własnoręcznie ilustrowanych notatek - nie ocalałyby. W Dwójce rozmawialiśmy z Helgą Hoškovą-Weissovą, autorką wyjątkowego świadectwa dziecka o Zagładzie.
rozwiń zwiń