X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Auschwitz

Marsz Witolda Pileckiego. "Przesłanie rtm. jest uniwersalne"

Upamiętnienie i uczczenie Witolda Pileckiego jest główną ideą Warszawskiego Marszu Rotmistrza, który odbędzie się w  niedzielę 13 maja. Na temat tego wydarzenia, a także o znaczeniu rotmistrza dla naszej historii mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Pasierbski, prezes Fundacji Służba Niepodległej. – Marsz jest bardzo dobrym sposobem na to, by wzmocnić pamięć o jednym z naszych narodowych bohaterów – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki Warszawa II wojna światowa Holokaust Auschwitz

"Zapomnieć znaczy zabić ich jeszcze raz"

- Jestem tutaj nie tylko po to, żeby zaświadczyć o okrucieństwach Holocaustu. Jestem tu także po to, żebyście stali się świadkami mojej historii. Ponieważ – jak uważał laureat Pokojowej Nagrody Nobla Elie Wiesel – ci, którzy słuchają świadków stają się świadkami - tymi słowami były więzień niemieckich nazistowskich obozów zagłady zwrócił się do uczestników Marszu Żywych. Publikujemy tłumaczenie całego wystąpienia. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Holokaust Auschwitz

Marsz Żywych w Oświęcimiu. Komentarz publicysty

Prezydent Izraela Reuven Rivlin po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą wyraził nadzieję, że poprzez wspólną edukację historyczną młodych ludzi z obu krajów uda się zapewnić im bezpieczną przyszłość. Prezydenci brali udział w czwartkowym Marszu Żywych na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. O Marszu Żywych mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust Izrael Andrzej Duda Auschwitz II wojna światowa Żydzi USA

"Nazistowskie Niemcy popełniły największą w dziejach zbrodnię ludobójstwa"

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd zamordowanym w byłym niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Przemawiając przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu w Brzezince prezydent mówił o obowiązku niesienia światu świadectwa o Holokauście. Przemówienia prezydentów Polski i Ukrainy transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Izrael Holokaust II wojna światowa historia Polski Auschwitz Niemcy