X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Auschwitz

Będzie dochodzenie ws. marszu narodowców w Oświęcimiu

- W poniedziałek prokuratura poleciła policji wszczęcie dochodzenia w sprawie niedzielnego zgromadzenia narodowców z udziałem Piotra Rybaka, w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz - poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka. Dodał, że istnieje podejrzenie o publiczne nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym lub rasowym.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Oświęcim Holokaust prokuratura II wojna światowa Niemcy POLSKA

Jarosław Sellin: będzie reakcja na wydarzenia w Oświęcimiu

– Reakcja na to na pewno będzie. Komenda policji, która zabezpieczała wczorajsze obchody w Oświęcimiu, już wzięła filmy z monitoringu miejskiego – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin, wiceminister kultury, odnosząc się do antysemickich haseł, które miały paść na marszu narodowców w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin społeczeństwo Auschwitz Holokaust Trójka POLSKA

Premier: państwo polskie stoi na straży prawdy

 - Państwo polskie stoi na straży prawdy, która nie może być relatywizowana; taką obietnicę prawdy o tamtych czasach chcę tutaj złożyć - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Szef rządu podkreślił, że Zagłady nie dokonali "żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Auschwitz Holokaust premier Mateusz Morawiecki II wojna światowa społeczeństwo

Historyk: nie można banalizować zła i historii

- Prawda historyczna wygląda tak, jak przedstawił ją Mateusz Morawiecki. Człowiek się zastanawia, jak tak straszne rzeczy były możliwe, ale nie ma no to pytanie pełnej odpowiedzi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 o uroczystościach 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz prof. Antoni Kamiński, socjolog PAN. Gościem audycji byli również: prof. Wiesław Wysocki i dr Piotr Zakrzewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Oświęcim II wojna światowa Auschwitz Auschwitz rocznica

Więzień obozu: najgorsze było zabranie nam człowieczeństwa

Dla mnie najgorszym w Auschwitz nie był głód, nie to, że nas zmuszano do niewolniczej pracy, ale to, że nas pozbawiono człowieczeństwa - powiedział PAP Stanisław Zalewski, b. więzień Pawiaka, KL Auschwitz-Birkenau i KL Mauthausen-Gusen. W obozie nie byliśmy ludźmi - podkreślał. 27 stycznia na świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Auschwitz Holokaust

Piotr Cywiński odznaczony francuskim orderem

Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy odznaczył orderem Kawalera Legii Honorowej Piotra Cywińskiego. Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz prezes Zarządu Fundacji Auschwitz-Birkenau został uhonorowany - jak mówił Pierre Lévy - za wkład i wyjątkowe zaangażowanie na rzecz zachowania i szerzenia pamięci o ofiarach niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Francja Auschwitz

Wicepremier: spór ws. obchodów w Auschwitz wrażliwym tematem

- Nikomu nie zależy na tym, żeby przy okazji uroczystości dotyczących wyzwolenia obozu Auschwitz dochodziło do jakichkolwiek kontrowersji - mówił w audycji "W samo południe" wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się w ten sposób do sporu między organizatorem wydarzenia, a stowarzyszeniem, które nie zostało zaproszone na obchody. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jerzy Jachowicz Auschwitz