REKLAMA

Prowokacyjny hołd dla Lou Reeda w Huddersfield

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 16:50
W "Nokturnie" rozmawialiśmy m.in o tym, jak niemiecki zespół Zeitkratzer wykonał na brytyjskim festiwalu własne opracowanie "Metal Machine Music"- utworu kultowego amerykańskiego wokalisty.
Audio
  • Prowokacyjny hołd dla Lou Reeda w Huddersfield (Nokturn/Dwójka)
Lou Reed zmarł 27 października 2013 roku, miał 71 lat.
Lou Reed zmarł 27 października 2013 roku, miał 71 lat.Foto: Mavrick/Shutterstock.com

Przed tygodniem zakończył się najważniejszy brytyjski festiwal muzyki współczesnej – Huddersfield Contemporary Music Festival. Do niewielkiej miejscowości Huddersfield przyciągnęła nas ponownie obecność polskiej muzyki. Od trzech lat stanowi ona trzon programu wydarzenia. W tym roku znowu zabrzmiały utwory Agaty Zubel, Wojtka Blecharza i Zbigniewa Karkowskiego. Jednak głównym wątkiem polskiej prezentacji były wydarzenia związane z 60-leciem istnienia Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, któremu poświęcono również specjalną wystawę w Galerii Sztuki w Huddersfield. Czego mogliśmy posłuchać na Festiwalu?  W planach m.in. zespół Zeitkratzer, Dai Fujikura, Małe Instrumenty i Nik Bärtsch.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Przygotował: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 23.00

mz

Czytaj także

Hawryluk i Chaciński grają najlepsze płyty listopada

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 15:30
W Dwójce zaprosiliśmy Państwa na magazynowe wydanie "Nokturnu" pod znakiem HCH, a w nim dużo ważnych, niegranych gdzie indziej na radiowej antenie premier.
rozwiń zwiń