Unsound 2019 (V) – Matmos

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 20:02
W Nokturnie zaprezentowaliśmy koncert duetu Matmos z zeszłorocznego koncertu na festiwalu Unsound, promującego płytę Plastic Anniversary.
Matmos
MatmosFoto: PAP/Łukasz Szostek

Drew Daniel i Martin Schmidt zagrali (dwukrotnie tego samego dnia ze względu na olbrzymie zainteresowanie koncertem) 13 października 2019 r. w Krakowie. Artyści próbowali po raz kolejny nam uświadomić - jak i na całym ostatnim albumie - zagrożenie wynikające z zanieczyszczania Ziemi plastikowym śmietnikiem.

Wspominaliśmy też w "Nokturnie" zmarłego w ostatni weekend współzałożyciela Throbbing Gristle i Psychic TV, Genesisa P-Orridge'a.

Uwaga, ze względu na chwilowe ograniczenia najbliższe audycje prowadzić będziemy pojedynczo, na zmianę. Jesteśmy zdrowi, nie podlegamy też obowiązkowej kwarantannie, ale troszczymy się o nasze wspólne bezpieczeństwo. Trzymajcie się zdrowo i – jeśli tylko możecie – słuchajcie nas w domu.

Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 19.03.2020

Godzina emisji: 23.00

Zobacz więcej na temat: Unsound Festival Jacek Hawryluk

Czytaj także

Unsound 2019 (III) – HHY & The Macumbas & The Kampala Unit

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 14:30
W "Nokturnie" zaprosiliśmy na retransmisję koncertu połączonych sił dwóch przedsięwzięć, którymi kieruje jeden portugalski muzyk, Jonathan Uliel Saldanha: HHY & The Macumbas oraz HHY & The Kampala Unit.
rozwiń zwiń