Polskie Radio
Section05
Unsound Festival

Wojciech Rusin - przyszłość w przeszłości

Bardzo długo czekaliśmy na emisję tego koncertu. A wcześniej przez prawie rok czekaliśmy na sam występ w Polsce Wojciecha Rusina po jego znakomicie przyjętej płycie "Syphon". Połączył na tym albumie przeszłość z przyszłością - inspiracje muzyką dawną i nowoczesne rozwiązania produkcji elektronicznych, wykorzystując przy tym instrumenty zaprojektowane przez siebie i wykonane za pomocą drukarki 3D. Nieistniejące w tej muzycznej przeszłości, choć przecież możliwe.
Zobacz więcej na temat:  Bartek Chaciński muzyka współczesna Unsound Festival Dwójka

Claire Rousay i Martyna Basta - muzyka na pograniczu szeptu

Zarówno Claire Rousay, artystka dźwiękowa działająca w Los Angeles, jak i krakowska kompozytorka Martyna Basta tworzą muzykę na pograniczu szeptu. Intymną, ale hipnotyzującą, delikatną, ale transową, wciągającą w poetyckie światy swobodnie kształtowanych brzmień elektronicznych, wykorzystującą partie wokalne, choć zdecydowanie niepiosenkową. Doskonale się ze sobą te dźwiękowe światy komponują.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Hawryluk Bartek Chaciński muzyka współczesna Unsound Festival Dwójka MUZYKA

◉ Репортаж із Центру Землі: Дискусія Westplaining | Unsound 2022

Ми вже говорили про бульбашковість реальності із Олександром Михедом. Цю розмову можна прочитати на сторінці нашого радіо. А сьогодні мова піде про абсолютно інші бульбашки, які проступали на границі двох, начебто різних світів - світу андеграундної електронної музики та світу геополітичних соціокультурних аспектів сучасного світу. Мова піде про дискусію Вестплейнінг на цьогорічному фестивалі Ансаунд у Кракові. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna muzyka elektroniczna Kraków Unsound Festival

Jubileuszowy XX Unsound Festival - bańki pękają!

- Ideą festiwalu jest przebijanie "baniek" – łączenie się, spotykanie, wprowadzanie większej różnorodności do sceny muzycznej. Łączenie gatunków i scen pozornie do siebie niepasujących. Z jednej strony bańka muzyki poważnej i współczesnej, a drugiej - bańka muzyki klubowej. Na Unsoundzie przenikanie się wielu różnych scen jest możliwe - mówiła w Dwójce Gosia Płysa, szefowa Unsound Festival. W tym roku wydarzenie organizowane jest po raz dwudziesty i odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Unsound Festival Dwójka Roch Siciński muzyka współczesna