Muzyczne wybory Dwójkowych melomanów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 12:30
W "Muzyce na życzenie" zabrzmiały: V Symfonia c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena, wybrane piosenki Edith Piaf, Koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edvarda Griega, Finlandia op. 26 Jeana Sibeliusa oraz Kwartet smyczkowy C-dur op. 8 Józefa Elsnera.   
Audio
  • Muzyczne wybory Dwójkowych melomanów (Muzyka na życzenie/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/iravgustin

Czy posłuchamy wtedy wspólnie ulubionych klasycznych utworów, z którymi wiążą się jakieś wspomnienia i historie, czy też może kompozycji, których chcieliby Państwo posłuchać po raz pierwszy, bo dotąd nie było okazji? Czy będą to najsłynniejsze symfonie, romantyczne kwartety, operowe arie, koncerty na ukochany instrument, a może fragmenty musicali lub jazzowe standardy - decyzja należy wyłącznie do Państwa. Naszym zadaniem będzie wyszukanie w radiowym archiwum lub wśród fonograficznych nowości najlepszych i najciekawszych wykonań.

Aby zagłosować, wystarczy wysłać do nas SMS w treści wpisując tytuł utworu, którego chcą Państwo posłuchać oraz krótkie, osobiste uzasadnienie. Całość należy poprzedzić słowem "ŻYCZENIE". Liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. Na 3 autorów wybranych przez nas, najbardziej interesujących zgłoszeń co tydzień czekają nagrody - płytowe nowości z katalogu wytwórni Sony.
Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 12.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y należy wysyłać na nr 71211.

***

Regulamin konkursu

Nagrody, które można było wygrać w konkursie w dniach 23-29 listopada:

***
Tytuł audycji: Muzyka na życzenie 
Data emisji: 30.11.2019
Godzina emisji: 10.30
Czytaj także

Muzyka na życzenie słuchaczy: Czajkowski, Rachmaninov i musicale

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 12:30
W najbliższe sobotnie przedpołudnie spełniliśmy marzenia tych, którzy chcieli posłuchać Khatii Buniatshvili w repertuarze rosyjskim, a skoro tak – nie mogło zabraknąć II Koncertu fortepianowego Rachmaninowa. Ponadto usłyszeliśmy VI Symfonię Piotra Czajkowskiego i fragmenty z "My Fair Lady" – musicalu wszechczasów.
rozwiń zwiń