X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Stare i nowe filmy kinowe

Następny odcinek audycji dnia 02.02.2020 o godzinie 09:30 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Dwie epoki - ta współczesna i dawna. Jedna myśl - wszystko już było, zatem czemu służą nowe wersje klasycznych dzieł filmowych?

Niezależnie od formy zapisu - na taśmie celuloidowej, czy w wersji cyfrowej - niektóre tematy w kinie wracają do widza. Czy współcześni twórcy potrzebują inspiracji pochodzących ze starego kina? Zapraszam na audycję o klasyce filmowej i o kinowych premierach. Razem z gośćmi opowiemy o tym, co aktualne i nowe w kinach.

Poszukamy także odniesień do starych filmów. Czym film " Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha byłby bez inspiracji talentem Jean-Luca Godarda? Jakie byłyby "Zwierzęta" Grega Zglińskiego, gdyby nie oglądał filmów Lyncha, czy Kubricka? 

Beata Kwiatkowska