X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiedeń mieszczański, Wiedeń awangardowy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 11:41
Już po zamknięciu jarmarków bożonarodzeniowych, tuż przed koncertem noworocznym Filharmoników Wiedeńskich i sezonem balowym - rozmawialiśmy o mieście będącym kwintesencją stylu mieszczańskiego, ale też artystach i myślicielach sprzeciwiających się temu stylowi.
Audio
  • Wiedeń mieszczański, Wiedeń awangardowy (Odgłosy wielkich miast/Dwójka)
Wiedeń
WiedeńFoto: Shutterstock/Calin Stan

W audycji zastanawialiśmy się nad tym, co przyciągało do Wiednia trzech wielkich kompozytorów: Haydna, Mozarta i Beethovena, a później Chopina czy Szymanowskiego. Przyglądaliśmy się rozkwitowi na przełomie XIX i XX wieku filozofii (Freud, Wittgenstein) i sztuki, a także późniejszemu rozwojowi literatury pełnej krytyki społecznej (Bernhard, Bachmann, Jelinek). Nie ominęliśmy oczywiście kawiarni i imponujących muzeów.

Naszymi przewodnikami po dziedzictwie kulturalnym Wiednia byli: Maciej Kubera, Jurek Dybał, Krystian Lupa, Adam Lipszyc, Monika Małkowska, Jacek Dehnel oraz Małgorzata Szymankiewicz. 

***

Tytuł audycji: Odgłosy wielkich miast 

Prowadzili: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek i Marcin Majchrowski

Data emisji: 28.12.2019

Godzina emisji: 15.00 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak