Domówka z Atom String Quartet. Tradycja improwizowana [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 19:39
Atom String Quartet jest jedynym w swoim rodzaju zespołem potrafiącym połączyć sięgającą XVIII stulecia tradycję muzykowania w kwartecie smyczkowym z improwizacją i współczesnymi stylami. Artyści byli gospodarzami "Domówki z Dwójką" w sobotę 5 września.

- Sesja nagraniowa "Domówki z Dwójką", którą zrealizowaliśmy w domu Krzysztofa - naszego wiolonczelisty przyniosła nam wiele radości! Po miesiącach spędzonych w izolacji przyjemnie było nam znów wspólnie zabrzmieć – mówili przed występem muzycy.


Atom String Quartet - Polin (photo Zosia Zija & Jacek Pióro) 1200.jpg
"Domówka z Dwójką". Atom String Quartet: koncerty online mają swoje wady i zalety

– W programie naszego koncertu znalazło się po jednej kompozycji każdego z muzyków kwartetu oraz Aria z "Trzech utworów w dawnym stylu" Krzysztofa Pendereckiego - zapowiadali.

Nie żyje Krzysztof Penderecki. "Jego muzyka to dowód na istnienie Stwórcy" >>>>

- Rok temu ukazała się płyta z naszymi interpretacjami utworów tego wybitnego kompozytora i na stałe weszły one do naszego koncertowego repertuaru. Mamy nadzieję, że program ten przypadnie słuchaczom Dwójki do gustu! - dodali na koniec.

***

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką"  miała miejsce w sobotę (5.09) o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.