Polskie Radio
Section05
Atom String Quartet

Muzyka Zbigniewa Seiferta w interpretacjach Atom String Quartet [ZOBACZ WIDEO]

Jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na jazzowej mapie świata zagrał dla słuchaczy radiowej Dwójki w koncertowym cyklu "Jazz.PL"! W studiu S3 Atom String Quartet wykonał kompozycje z albumu "Zbigniew Seifert", czyli pierwszej autorskiej płyty polskiego mistrza jazzowych skrzypiec wydanej na amerykańskim rynku fonograficznym. Zapraszamy do oglądania! 
Zobacz więcej na temat:  Atom String Quartet Roch Siciński

Atom String Quartet: Zbigniew Seifert całe życie poświęcił muzyce jazzowej

- Zdecydowaliśmy się na album z 1977 roku, mimo że sam Seifert nie był z niego w pełni zadowolony. Rzeczywiście, nie jest to najlepsza płyta w jego dyskografii, ale jest na niej wiele wspaniałych utworów - mówił na antenie Dwójki skrzypek Mateusz Smoczyński. Atom String Quartet w piątek (10.09) w ramach cyklu Jazz.PL zagrał koncert z muzyką Zbigniewa Seiferta. 
Zobacz więcej na temat:  Roch Siciński Atom String Quartet Dwójka

Atom String Quartet: są wady i zalety koncertów online

- Jest to dla nas nowa sytuacja. Nie bardzo wiemy do końca, jak traktować te koncerty. Czy mamy się czuć jak w studio nagraniowym, czy jak na sali koncertowej? Wiadomo, doświadczenie bycia przed kamerami po prostu się zdobywa, aczkolwiek na pewno mamy możliwość dotarcia do dużo szerszego grona słuchaczy - mówili członkowie zespołu, który w sobotę (5.09) wystąpi w ramach cyklu "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Atom String Quartet Domówka w Dwójce Dwójka koncert Krzysztof Penderecki Paweł Siwek

"Inside" Dawida Lubowicza na Trójkowej scenie

Na autorski album Dawida Lubowicza czekaliśmy długo, zapowiedzi krążyły już przynajmniej od trzech lat, a fragmenty materiału wybrzmiewały na koncertach, jakie skrzypek grał ze różnymi składami. Muzyk – między udziałem w nagraniach dla innych zespołów, próbami do premiery musicalu, do którego komponował muzykę a koncertami Atom String Quartet – zarejestrował materiał na album "Inside".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Atom String Quartet Krzysztof Herdzin koncerty w Polskim Radiu Mariusz Owczarek MUZYKA