REKLAMA

Nikolai Lugansky i jego Chopin

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 20:00
W piątkowej (21.08) audycji wysłuchaliśmy recitalu znakomitego rosyjskiego pianisty. Był to koncert w ramach Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Nikolai Lugansky
Nikolai LuganskyFoto: Archiwum NIFC

Posłuchaj
02:38 [ PR2]PR2 (mp3) 21 sierpień 2020 21_48_54.mp3 Pianista Nikolai Lugansky o programie koncertu w ramach Festiwalu Chopin i jego Europa (Letnia promenada/Dwójka)

Program:

Ludwig van Beethoven Sonata fortepianowa A-dur op. 101, Sonata fortepianowa E-dur op. 109; Fryderyk Chopin Barkarola Fis-dur op. 60, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Ballada f-moll op. 52; César Franck Preludium, Chorał i Fuga

Wyk. Nikolai Lugansky - fortepian

Transmisja recitalu Nikolaia Lugansky'ego na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Chopin i jego Europa (Sala koncertowa Filharmonii Narodowej) 

Patronem medialnym wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa jest organizowany od 2005 roku w Warszawie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina pod dyrekcją Stanisława Leszczyńskiego.

Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie Hrabiny Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki.

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina YouTube oraz w mediach społecznościowych. 

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Gość: Nikolai Lugansky (pianista)

Data emisji: 21.08.2020

Godzina emisji: 21.00

Zobacz więcej na temat: Festiwal Chopinowski