Muzyczne podsumowanie roku według HCH

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 00:55
Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński poprowadzili ostatnie w tym roku wydanie "Nocnej strefy". Zatem nadszedł czas na podsumowanie tego, co według autorów czwartkowych audycji najlepszego działo się w ciągu minionych 12 miesięcy w muzyce. 
Dziennikarze Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński podczas jednego z koncertów Dwójki.
Dziennikarze Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński podczas jednego z koncertów Dwójki. Foto: Polskie Radio

W ostatnim tegorocznym spotkaniu oprócz podsumowań i życzeń na rok 2023 nie zabrakło również płytowych nowości ostatnich tygodni i miesięcy. 

Już w poprzednim wydaniu audycji autorzy pokusili się o przedświąteczny remanent. Pojawiła się m.in. popularna w Kairze na przełomie lat 70. i 80. wokalistka Maha Abdel Wahab. Był też Tim Bernardes z São Paulo - syn Mauricio Pereiry, nowa wielka osobowość brazylijskiej sceny muzycznej, oraz Charles Stepney, zagubiony mistrz drugiego planu z czasów eksplozji soulu i funku w Chicago.

Do tego nowy album trębacza Artura Majewskiego z katalońskim perkusistą Vasco Trillą i jeszcze kilka fantastycznych płyt jazzowych i elektronicznych. Eklektyczny zestaw ostatnich podpowiedzi prezentów, które można sobie sprawić już samemu.

***

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Rafał Księżyk i Krzysztof Dziuba (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński (czwartki).

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]


Posłuchaj
116:29 2022_12_29 23_00_03_Dwojka_Nocna_strefa.mp3 Podsumowanie roku według HCH (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 29.12.2022

Godzina emisji: 23.00

mo/kor


Czytaj także

Duet HCH w hołdzie trzem artystom

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 12:47
Bohaterami czwartkowej (15.12) "Nocnej strefy" byli Ryuichi Sakamoto (ur. 1952), Manuel Goettsching (1952-2022) i Angelo Badalamenti (1937-2022). 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przedświąteczny remanent HCH

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 07:00
Co przegapiliśmy w roku 2022? Całkiem dużo jak na 12 miesięcy. Część z tych muzycznych zaniedbań próbowaliśmy nadrobić w przedświątecznym wydaniu "Nocnej strefy". 
rozwiń zwiń