Barytoniści - saksofoniści, którzy podjęli wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 00:55
Saksofon barytonowy, może z racji na swoje gabaryty, nie jest tak popularny wśród muzyków, jak alt czy tenor. W "Nocnej strefie" posłuchaliśmy zatem artystów, którzy podjęli wyzwanie i ukazali możliwości brzmieniowe instrumentu.
Saksofon barytonowy
Saksofon barytonowyFoto: Alenavlad/Shutterstock

W audycji zagrali między innymi Pepper Adams, Hamiet Bluiett, International Baritone Conspiracy, Gerry Mulligan i Henry Threadgill.

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

Posłuchaj
116:20 2023_05_29 23_00_05_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Barytoniści - saksofoniści, którzy podjęli wyzwanie (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 29.05.2023

Godzina emisji: 23.00

pg/mo

Czytaj także

45 lat Recommended Records

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 00:55
W marcu 1978 roku ex-perkusista awangardowej formacji Henry Cow, Chris Cutler powołał do życia niezależną wytwórnię, którą przedstawiał jako "muzyczną interwencję". Celem miała być prezentacja brytyjskiej publiczności nieznanych jej artystów z reszty świata oraz wsparcie dla niezależnych twórców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Single z Crammed w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 00:55
Belgijska wytwórnia Crammed Discs rozpoczęła cykl reedycji singlowych nagrań wydawanych począwszy od lat 80. minionego wieku. Na muzyczną sentymentalną podróż zaprosił Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń