Z archiwów Requiem Records

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2023 01:00
Archive Series wytwórni Requiem Records to cykl, w ramach którego ukazują się unikalne nagrania z polskiego undergroundu lat 80. minionego wieku. 
W audycji zaglądamy do archiwów Requiem Records
W audycji zaglądamy do archiwów Requiem RecordsFoto: Ulf Wittrock/Shutterstock

Nie jest to, bynajmniej, punk, ale muzyka poszukująca, różne odcienie elektroniki, rockowa awangarda, noise. I z tego skarbca zaczerpnęliśmy tej nocy.

Zagrały m. in. Fioletowe płyny zdrowotne, Kinsky, Kirkut-Koncept, Marchlevski, Np.Wat, Pancerne Rowery, Rafael & Damian, Rongwrong, Za siódmą górą.

***

Zapraszamy do słuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.


Posłuchaj
179:46 2023_07_20 22_00_12_Dwojka_Nocna_strefa.mp3 Z archiwów Requiem Records (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 20.07.2023

Godzina emisji: 22.00

mo

Czytaj także

Muzyka Davida Thomasa w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 00:55
4 czerwca David Thomas skończy 70 lat. Tuż przed szacownym jubileuszem przypomnieliśmy najważniejsze nagrania, które prezentują go jako jednego z najbardziej charyzmatycznych frontmanów rockowej awangardy, a także niepowtarzalnego songwritera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poczet mistrzów saksofonu sopranowego

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 01:00
W tym wydaniu audycji słuchaliśmy mistrzów saksofonu sopranowego. Kariera tego instrumentu w jazzie rozwijała się dwutorowo, z jednej strony dał jedno z ulubionych brzmień we wszelkich mutacjach fusion, z drugiej stał się niezawodnym wehikułem awangardzistów. 
rozwiń zwiń