Muzyka śródziemnomorska w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2023 01:00
Basen Morza Śródziemnego to od pradziejów wrzący tygiel krzyżujących się kultur. Taka jest po dziś dzień muzyka tego regionu. 
Fragment okładki płyty Zoom Rachida Tahy
Fragment okładki płyty "Zoom" Rachida TahyFoto: materiały promocyjne

W "Nocnej strefie" posłuchaliśmy zarówno brzmień tradycyjnych, jak i wywiedzionych z nich fantazji. Zagrali m.in. Paolo Angeli, Sir Richard Bishop, Anouar Brahem, Minimal Compact, Mosieur Doumani, Cheikha Rimitti, Rachid Taha oraz klasycy muzyki rembetiko.

***

Zapraszamy do słuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

Posłuchaj
169:29 2023_08_21 22_10_23_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Muzyka śródziemnomorska w "Nocnej strefie" (Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 21.08.2023

Godzina emisji: 22.10

mo

Czytaj także

Muzyka drogi - Variete, Talking Heads, Kraftwerk...

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 01:00
Skoro istnieją powieści drogi oraz filmy drogi, to co z muzyką? W tej "Nocnej strefie" próbowaliśmy ustalić, jak może brzmieć muzyka drogi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka Pascala Comelade

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 07:00
Ten francuski artysta rezydujący w Barcelonie od początku lat 80. minionego wieku kreuje własny muzyczny świat oparty na brzmieniach zabawkowych instrumentów. W tym wydaniu "Nocnej strefie" zaprosiliśmy na spotkanie z twórczością Pascala Comelade. 
rozwiń zwiń