X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drzewołazka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 12:16
Cecylia Malik – Mózg Festival – konferencja instrumentologiczna – Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) – Kocia Skórka.
Akcja artystyczna Cecylii Malik (na zdjęciu) pt. Moda na drzewa zorganizowana, w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
Akcja artystyczna Cecylii Malik (na zdjęciu) pt. Moda na drzewa zorganizowana, w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych "Mózg Festival"  w Bydgoszczy. To jest spotkanie artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę. Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur. Agnieszka Szydłowska nie mogła się zdecydować, więc poleca dwa wydarzenia. Pierwsze - niedaleko od Bydgoszczy czyli w  zespole parkowo-pałacowym w Ostromecku. W niedzielę rozpoczyna się druga, Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna, czyli spotkanie najlepszych znawców instrumentów w Polsce. Jak w roku poprzednim, konferencji towarzyszą unikatowe koncerty na historycznych instrumentach. Uwaga! Wstęp na wszystkie wykłady podczas konferencji jest także bezpłatny. Drugim jest VIII Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) w Płocku. Realizowany przez Stowarzyszenie "De Facto" odbędzie się 22.09.2018 – 29.09.2018. 

Tu można wysłuchać pierwszej godziny RDK z 15 września 2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny RDK z 15 września 2018 >>>

Ruszamy też  do Rio de Janeiro w ślad za komiksem "Kocia skórka- historia samby" Carlosa Patati i Joao Sancheza. Ruszamy do faweli obserwujemy, jak rodziła się samba, a rodziła się spontanicznie, nielegalnie, z historii opowiadanych przy barowym stole i te początki w niczym nie przypominają brzmienia tej ułożonej, 'salonowej' samby. Przechadzamy się po uliczkach, placach w poszukiwaniu muzyki i tropiąc historię głównych bohaterów. "Kocia skórka" prowadzi czytelników do korzeni najpopularniejszej latynoskiej muzyki. Wiele lat przed Sambodromem, korowodami tancerzy i milionami widzów na trybunach i przed telewizorami, samba umilała życie mieszkańców fawel w Rio de Janeiro. zanurzamy się po szyję w klimacie Rio sprzed stu lat. Pomaga w tym technika drzeworytu użyta w opowieści, postacie historyczne, teksty piosenek, szczegółowy kontekst dostarczony przez scenarzystę i uzupełniony na potrzeby polskiego czytelnika przez tłumaczy. To jest świetne! 


Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Odwiedza nas pramatka naszych Kulturystów, drzewołazka kolorowa jak ptak - Cecylia Malik. "Drzewołazki" (wiadomo) to tytuł wydanej przez Cecylię książki! Cecylia napisała o tym co doskonale zna: "Na podwórku pod blokiem Anielki i Antosi rośnie potężny jesion. Pewnego dnia w jego gałęziach zjawia się zagadkowa postać – to nieustraszona drzewołazka Ludka. Wraz z nią dzieci odkrywają, ile tajemnic i skarbów kryje się w koronach drzew: jesion to świetna kryjówka, z wierzbowych witek powstają bransoletki o magicznych właściwościach, a z kwiatów akacji można usmażyć najprawdziwsze placki. Tymczasem na drzewo rosnące na podwórku czyha niebezpieczeństwo…"
    
W telefonicznym skrócie mkniemy z Agnieszką Obszańską przez Kraków, Rypin i Toruń. Jan Niebudek poleca teatralne premiery - jesteśmy w Krakowie  a także polecamy nową sztukę Iwana Wyrypajewa wystawioną w Teatrze na Woli w Warszawie. Plus przypomina o czytaniu "Innych Ludzi" Doroty Masłowskiej - dzisiaj na Placu Defilad w Warszawie.

Michał Margański wprowadza nas do świata  konferencji Digital Cultures. Jeden z pomysłów łączy konferencję w radiem. Wkrótce Ableton opublikuje na swojej stronie bibliotekę sampli opartą na nagraniach ze Studia Eksperymentalnego. Bibliotekę przygotował Marcin Staniszewski.

Od dzisiaj będziemy się spotykać z literackim chuliganem czyli Mateuszem Matyszkowiczem. Dzisiaj o książce "Jerzy Giedroyć w 1946 roku".

na FB 24/7

do usłyszenia!

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek  
Data emisji: 15.09.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.08


Czytaj także

Z Daru Pomorza

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 15:00
Nie pierwszy i (mamy nadzieję) nie ostatni raz nadajemy z Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:00
TIFF Festiwal – Warsaw Gallery Weekend – Talenty Trójki 2018 – Pokonać mur – Project Room – Archeologia Fotografii – Le Corbusier – Ars Independent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienne Przedwiośnie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:15
Wydanie prosto z Ogrodu Saskiego, w związku z Narodowym Czytaniem. My czytamy, słuchamy i opowiadamy…
rozwiń zwiń