X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Żaryn: koszty niepodpisania nowelizacji ustawy o IPN byłyby prawdopodobnie straszne

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 09:16
– Niepodpisanie tej nowelizacji dałoby asumpt do ataków na stronę polską pod hasłem: "Polacy przyznali się do udziału w Holokauście" i musielibyśmy tłumaczyć się z rzeczywistości, która nie istniała, z dużo gorszej pozycji – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Jan Żaryn, senator PiS, historyk
Audio
  • Jan Żaryn o nowelizacji ustawy IPN (Salon polityczny Trójki)

We wtorek prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej i skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. – To decyzja jak najbardziej słuszna i pozytywna – ocenił Jan Żaryn. Senator PiS zaznaczył, że jego wyobraźnia "nie sięgała innej koncepcji rozwiązania tej sytuacji".

Zobacz internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia - GermanDeathCamps.info >>>

– W pewnym sensie pan prezydent nie miał specjalnego wyjścia, bo koszty byłby prawdopodobnie straszne. Nie oznacza to, że możemy spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, ta nowelizacja niezależnie od tego – czy została poprzedzona dobrym PR-em, czy nie – ujawniła rzeczywisty stan i emocji i poglądów, które są w jakieś mierze zarządzającymi mediami świata – zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Senator Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do słów premiera Izraela. Benjamin Netanjahu uważa, że podczas drugiej wojny światowej Polacy systemowo uczestniczyli w zagładzie Żydów. W związku ze sporem o polską ustawę o IPN, która chce karać na tego typu słowa, podzielił się swoim poglądem z Mateuszem Morawieckim. - Nie ma mowy o żadnym systemowym udziale Polaków w Holokauście - podkreślił Jan Żaryn.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jan Żaryn (senator PiS, historyk)
Data emisji: 7.02.2018
Godzina emisji: 8.14

aj/ml

Czytaj także

Andrzej Duda na spotkaniu ze Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. "Decyzja o podpisaniu noweli o IPN jest słuszna"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 17:38
Prezydent spotkał się z odznaczonymi tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Andrzej Duda tłumaczył, że decyzja o podpisaniu nowelizacji ustawy o IPN jest słuszna. Jego zdaniem to sygnał do świata pokazujący, że państwo polskie widzi problem przypisywania Polakom zbrodni popełnionych przez Niemców w trakcie wojny i reaguje na niego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rex Tillerson: USA rozczarowane podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o IPN

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 06:56
Szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson wyraził rozczarowanie, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się podpisać nowelizację ustawy o IPN. Jednocześnie Departament Stanu poinformował, że kontynuuje dialog w tej sprawie z polskim rządem.
rozwiń zwiń