X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Petru: energia oparta głównie na węglu jest drogą donikąd

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 09:11
– Jeżeli chodzi o konkurencje gospodarki, zanieczyszczenie i wysokość cen, energia oparta głównie na węglu jest drogą donikąd – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Ryszard Petru, przewodniczący partii Teraz!.
Audio
  • Ryszard Petru o energii opartej na węglu (Salon polityczny Trójki)

Ryszard Petru jest zdania, że "ten, kto opiera swoją gospodarkę na węglu, siłą rzeczy musi mieć bardzo drogą energię". Jak mówił gość Trójki, to co może zrobić potencjalnie rząd, to dopłacać tym, którzy korzystają z tej energii.

– W pewnym momencie to może być też problem z pomocą publiczną, gdyż Unia Europejska reguluje, że nie można dopłacać do nierentownych przedsiębiorstw – tłumaczył szef Teraz!.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Petru dodał, że trzy lata temu rozpocząłbym odchodzenie od węgla, jako głównego źródła energii. – Nie da się odejść od węgla jednego dnia, ale można wstrzymać inwestycje oparte na węglu, a takich inwestycji PiS otwiera coraz więcej – podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Petru (przewodniczący partii Teraz!)
Data emisji: 21.12.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Senator PiS: nowoczesna energetyka nie musi wypierać węgla

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 21:11
- Program dla Śląska odwołuje się do odważnych wyzwań, które chcemy realizować. Nie muszą one wykluczać węgla z runku energetycznego i pozwalają  wykorzystać wszelki potencjał, również ten związany z zapleczem naukowym i badawczym - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Adam Gawęda.
rozwiń zwiń