Polskie Radio
Section05
Ryszard Petru

"Ryszard Petru dał im możliwość zaistnienia"

- Gdyby ktoś rok temu zapytał czołowych polityków i publicystów o to, czy Ryszard Petru straci kiedyś pozycję lidera – każdy pewnie kręciłby głową, popukał się w czoło i powiedział, że to niemożliwe – powiedział w Debacie Poranka Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie. Zmianę na stanowisku przewodniczącego Nowoczesnej komentował w Polskim Radiu 24 także Bartłomiej Kozek z Zielonych Wiadomości.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Petru Nowoczesna Piotr Nisztor Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska

Barbara Dolniak: umowa z PO powinna dotyczyć innych miast

Będziemy mówić o pełnym porozumieniu z PO, gdy uda nam się wybrać wspólnego kandydata nie tylko w Warszawie, ale także w pozostałych miejscach – mówiła w Jedynce Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu, członkini partii Nowoczesna. Zapewnia, że w partii nie dostrzegła peknięć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowoczesna Katarzyna Lubnauer Barbara Dolniak Katarzyna Hejke wybory samorządowe Ryszard Petru Warszawa Sygnały Dnia

Spór prezydent-MON. "Są gesty dobrej woli po obu stronach"

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że nigdy nie podważał kandydatur na awanse generalskie z listy, którą MON wycofało. "To bardzo dobrzy żołnierze" - dodał w wywiadzie dla TVN24. Zaznaczył też, że sprawa postępowania SKW wobec gen. Jarosława Kraszewskiego "boli", "martwi" i jest "ogromnym utrudnieniem". Do sporu na linii Pałac Prezydencki-MON odniósł się w Polskim Radiu 24 poseł PiS Łukasz Schreiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Antoni Macierewicz rekonstrukcja rządu Ministerstwo Obrony Narodowej Nowoczesna Ryszard Petru

"Lubnauer będzie musiała się dogadać z PO"

Katarzyna Lubnauer została w sobotę nową przewodniczącą Nowoczesnej pokonując dziewięcioma głosami dotychczasowego szefa Ryszarda Petru. Lubnauer chce, by partia była "ikoną klasy średniej". Zapowiedziała też kontynuację rozmów nt. przyszłości opozycji, ale przy zachowaniu tożsamości jej ugrupowania. O zwycięstwie Katarzyny Lubnauer mówili w audycji Gorący Temat Adrian Stankowski (Gazeta Polska) i Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru Nowoczesna

O Nowoczesnej. „Zapowiada się trudny czas dla tej partii"

Zmiana władzy w Nowoczesnej. Dotychczasowy szef partii Ryszard Petru nie jest już liderem ugrupowania. Stery przejęła dotychczasowa przewodnicząca klubu parlamentarnego tej partii, Katarzyna Lubnauer. – Ma ona potencjał do tego, by wyróżnić się na polskiej scenie politycznej – ocenił Marcin Makowski z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru Kamila Gasiuk-Pihowicz Sejm Nowoczesna

"Zmiana przewodniczącego nie uratuje już tej partii”

– Nie sądzę, by Katarzyna Lubnauer była w stanie podźwignąć notowania Nowoczesnej – powiedział prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odniósł się w ten sposób do wyboru Katarzyny Lubnauer na nową szefową Nowoczesnej. Dotychczasowa przewodnicząca klubu zastąpiła Ryszarda Petru na stanowisku lidera Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru

Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej

Katarzyna Lubnauer została wybrana na nową przewodniczącą Nowoczesnej. Głosowało na nią 149 członków partii, a na jej kontrkandydata, dotychczasowego lidera ugrupowania Ryszarda Petru – 140. W Polskim Radiu 24 komentarz dra hab. Sławomira Sowińskiego, politologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Adama Ostolskiego z Krytyki Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru Sejm

"Trzaskowski musi odcinać się od Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Jednym z wydarzeń mijającego tygodnia było przedstawienie Rafała Trzaskowskiego jako wspólnego kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmowa Michała Wróblewskiego z Faktu, Karola Gaca z DoRzeczy.pl i Klaudii Dadury z Gazety Polskiej Codziennie. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Ryszard Petru

"Przywództwo Ryszarda Petru jest kwestionowane"

W sobotę politycy Nowoczesnej wybiorą przewodniczącego partii. O szefostwo ubiegają się Ryszard Petru (obecny lider), a także Katarzyna Lubnauer i Piotr Misiło. – Mieliśmy już w polskiej polityce spektakularne przypadki zmian władzy w poszczególnych ugrupowaniach – komentował w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru Nowoczesna

Wybory lidera Nowoczesnej. "Zagłosuję na Ryszarda Petru"

Rafał Trzaskowski jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, natomiast Paweł Rabiej na wiceprezydenta. – Rafał Trzaskowski to polityk dojrzały, wszechstronnie skonstruowany. Natomiast Paweł Rabiej to osoba, która ma wszelkie kompetencje do tego, by być świetnym wiceprezydentem. Fakt, że opozycja się jednoczy to efekt uboczny wprowadzanej przez PiS ordynacji wyborczej – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Witold Zembaczyński Ryszard Petru Warszawa Paweł Rabiej Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość