Wiceprezes partii KORWiN: jesteśmy jedyną wiarygodną siłą uniosceptyczną

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 09:34
– Unia Europejska traktuje demokrację całkowicie instrumentalnie. Idziemy do wyborów, aby stanowić opozycję, która rozwali UE od środka, idziemy aby się bronić. Nie jest w interesie Polski bycie w strukturach, w których rządzą Francja i Niemcy – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN.
Audio
  • Konrad Berkowicz: chcemy rozwalić UE od środka (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Konrad Berkowicz: chcemy rozwalić UE od środka (Salon polityczny Trójki)

O mandaty do Parlamentu Europejskiego będą ubiegać się politycy z Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Zdaniem Konrada Berkowicza, wiceprezesa partii Wolność, środowiska Konfederacji łączy "bardzo dużo punktów". – Zapalnikiem do stworzenia tej koalicji jest wiarygodny sprzeciw wobec Unii Europejskiej w tym kształcie. My jesteśmy jedyną wiarygodną siłą uniosceptyczną, bo naszym zdaniem PiS udaje tylko ten uniosceptycyzm, a tu trzeba czynów – stwierdził wiceprezes partii KORWiN.

– Jesteśmy przeciwni aborcji i liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Jesteśmy przeciwko chorym pomysłom społecznym, a Gender jest tego skrajnym przykładem. Karta LGBT+ przyszła z Zachodu, Unii, WHO. To jest coś z czym będziemy zdecydowanie walczyć. Już to robimy. Ta edukacja seksualna sama w sobie jest aktem pedofilii i prezydent Trzaskowski kłamie. Zmuszanie dzieci do rozmawiania o masturbacji jest oczywiście takim aktem – powiedział Konrad Berkowicz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Kwestia brexitu pokazuje, że Unia Europejska traktuje demokrację całkowicie instrumentalnie. Idziemy do wyborów, aby stanowić opozycję, która rozwali UE od środka, idziemy aby się bronić. Nie jest w interesie Polski bycie w strukturach, w których rządzą Francja i Niemcy. Zwłaszcza teraz, kiedy dochodzi do brexitu. Zostajemy w Unii bez Wielkiej Brytanii, która przynajmniej była uniosceptyczna i mogliśmy na nią liczyć – dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Konrad Berkowicz (wiceprezes partii KORWiN)
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 8.13

dn/kw