X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: Donald Tusk na prezydenta to najlepszy wariant

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:37
– To byłby najlepszy wariant, gdyby Donald Tusk kandydował na prezydenta wiosną przyszłego roku – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Zaznaczył jednak, że opozycja ma także innych polityków, którzy mogliby wystartować w tych wyborach, m.in. Rafała Trzaskowskiego.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o ewentualnym starcie Donalda Tuska w wyborach prezydenckich (Salon polityczny Trójki)

Tomasz Siemoniak wyraził pogląd, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jest "bardzo prawdopodobny".  Takie wróżenie z fusów czy z jakiegoś zachowania Donalda Tuska jest całkowicie  moim zdaniem  jałowe, dlatego że tę decyzję Donald Tusk powinien podjąć jesienią, kiedy będzie blisko końca swojej kadencji  podkreślił polityk.

Gość Trójki spodziewa się, że przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym kandydowaniu na prezydenta Donald Tusk weźmie pod uwagę wynik jesiennych wyborów parlamentarnych i sytuację w Polsce.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Każde rozważania dzisiaj są  w moim przekonaniu  spekulacją. Powiem tak, przewrotnie: tym więcej jest wart Donald Tusk w tym wszystkim, im więcej ludzi nie wie, jaką decyzję podejmie, a podejmie taką, jak uzna, czy uznamy  na pewno będzie rozmawiał tutaj z opozycją – za najlepszą dla Polski  powiedział wiceprzewodniczący PO.

Zapewnił przy tym, że opozycja jest w stanie wyłonić innych ewentualnych kandydatów na prezydenta.  Nawet sondaże  a media lubią tak porównywać różne rzeczy  pokazują, że w gronie opozycji znajdą się osoby zdolne nawiązać rywalizację czy wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą  dodał.

Dopytywany, kogo ma na myśli, wiceszef Platformy odparł: – Media wymieniają prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Zastrzegł jednak, że on sam nie rozmawiał na ten temat z żadnym z nich.  Uważam, że jest kilku polityków w gronie opozycji, którzy mają spore szanse, żeby nawiązać równorzędną rywalizację z obecnym prezydentem  zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceszef PO)
Data emisji: 17.06.2019
Godzina emisji: 8.14

mr/PAP

Czytaj także

Sondaż IBRiS. Kandydaci opozycji przegrywają z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 08:09
Nie ma znaczenia, jakiego kandydata wystawi opozycja w wyborach prezydenckich, Andrzej Duda i tak z nim wygra i to dużą różnicą głosów - wynika z najnowszego sondażu IBRiS. 
rozwiń zwiń