Rafał Grupiński: partnerem pierwszego wyboru jest dla nas PSL

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:09
– Im koalicja będzie szersza, tym lepiej, niezależnie od różnic światopoglądowych – powiedział Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
  • Rafał Grupiński o nadchodzących wyborach parlamentarnych (Salon polityczny Trójki)

W środę Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, miał spotkać się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego, by szukać porozumienia przed wyborami parlamentarnymi. Rafał Grupiński z PO mówił w "Salonie politycznym Trójki", jaka jest według niego najlepsza koalicja na wybory parlamentarne.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Już przed wyborami europejskim wyszliśmy z założenia, że im koalicja będzie szersza, tym lepiej – mówił były przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. – Niezależnie od pewnych różnic światopoglądowych, które mogą te partie dzielić – dodał.

– Nie jest to zapewne dla nikogo tajemnicą, po kilkunastu latach naszej współpracy w samorządach, a także wspólnej pracy w rządzie, że partnerem pierwszego wyboru jest dla nas Polskie Stronnictwo Ludowe. Jest to dla nas partner najważniejszy – tłumaczył Rafał Grupiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Rafał Grupiński (PO, przewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży)
Data emisji: 4.07.2019
Godzina emisji: 8.15

kstar/ml

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: chcemy stworzyć wszechstronną ofertę dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 09:35
– Potrzebne jest, żeby w Koalicji Europejskiej były reprezentowane różne wrażliwości, światopoglądy i programy. Jeżeli w koalicji byłoby większe natężenie programów lewicowych, także światopoglądowo, nie byłby to pełny pakiet dla naszych wyborców – powiedział na antenie Trójki lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski (PSL): problemem PSL jest utrata wiejskiego elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:20
- Wierzę w projekt Władysława Kosiniaka-Kamysza, żeby stworzyć w Polsce nowoczesną partię chrześcijańsko-demokratyczną, a nie związek zawodowy rolników - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń