Krzysztof Gawkowski: patrzę na to, co robi PO i myślę, że Lewica zrobiła to 100 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 09:34
 – W końcu się namyślili i zaproponowali jakąś koncepcję, oczywiście daleką od Lewicy. Mówimy jasno w naszych projektach o przerywaniu ciąży do 12 tygodnia, a PO jak zwykle kluczyła, próbowała jechać bocznym torem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: PR

Polityk Lewicy został zapytany o nowy projekt PO dotyczący "pakietu praw kobiet". – Patrzę na to co robi PO i myślę, Lewica zrobiła to 100 lat temu, dobrze, że idzie jakąś drogą, drogą, która w Polsce powinna być naturalna – ocenił Krzysztof Gawkowski.


Posłuchaj
12:32 PR3_sp3_2021_02_19-08-44-40_for_media.mp3 Krzysztof Gawkowski: w końcu się namyślili i jakąś koncepcję zaproponowali, oczywiście daleką od Lewicy, mówimy jasno w naszych projektach o przerywaniu ciąży do 12 tyg., a PO jak zwykle kluczyła, bocznym torem próbowała jechać (Salon Polityczny Trójki)

 

 – Nie jest prawdą, że nic się w prawie nie zmieniło, bo jedna przesłanka wypadła, wypadło bardzo dużo, przede wszystkim możliwość decydowania kobiety o sobie, ze współpartnerem, z bliskimi, przecież nikt nie chce kobiety zmuszać do aborcji – powiedział polityk.


Biedroń Dziemianowicz-Bąk.jpg
Lewica odpowiada na konferencję PO ws. aborcji. "Brakuje im w tym odwagi"

 – Ja jako mężczyzna, który wspiera swoją partnerkę, żonę, chcę, aby ona miała wybór i czy to jest w 2021 r. coś nienormalnego? – mówił.

Polityk wyjaśnił, że sprawa aborcji to niejedyny postulat Lewicy. – Lewica ma wiele projektów, m.in. dotyczących podniesienia płacy minimalnej, większych zarobków dla emerytów, spraw związanych ze świadczeniem kryzysowym, większych pieniążków na służbę zdrowia, spraw dotyczących odpowiedzialności za drugiego człowieka, spraw prawno-człowieczych, dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, więc mamy swoją drogę, swój program, idziemy wytyczoną ścieżką z 2019 r. – wymienił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica) 
Data emisji: 19.02.2021
Godzina emisji: 8.45

pg/kr

Czytaj także

Lewica proponuje "ustawę ratunkową". Joanna Lichocka: chcą doprowadzić do aborcji na życzenie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:14
- Ta propozycja nie jest rozwiązaniem. Ona zmierza do tego, żeby doprowadzić do aborcji na życzenie, a na to nie ma zgody większości Polaków - oceniła w piątek zgłoszoną przez Lewicę propozycję tzw. ustawy ratunkowej ws. aborcji poseł PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 w Polsce. Horała: przywrócenie pewnych obostrzeń może być konieczne

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 09:15
– Można obawiać się, że jeżeli tak dalej ten trend będzie wyglądał to niestety przywrócenie pewnych obostrzeń będzie konieczne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury o sytuacji związanej z koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budka jest pod wpływem kobiet z Nowoczesnej". Politycy komentują stanowisko PO ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 17:37
Politycy w parlamencie nie są zaskoczeni stanowiskiem PO w sprawie aborcji. - Należy je traktować jako wewnętrzną rozgrywkę o przywództwo w partii - uważa wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk. - Budka jest pod wpływem kobiet, które przeszły z Nowoczesnej - dodaje poseł PSL Marek Sawicki. Politycy są ciekawi, co w obecnej sytuacji zrobią konserwatyści związani z PO. 
rozwiń zwiń