X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie kolejna nowelizacja ustawy o policji?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 08:59
Politycy są podzieleni w sprawie podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o policji, która przewiduje, że kontrola operacyjna - po uprzedniej zgodzie sądu - ma polegać m.in. na podsłuchu czy wglądzie do korespondencji, w tym elektronicznej.
Audio
  • Dyskusja polityków o ustawie o policji, relacjach polsko-brytyjskich, programie 500+ i komisji smoleńskiej (Śniadanie w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: KWP Radom

Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta RP powiedziała, że Andrzej Duda musiał podpisać ustawę, bo w niedzielę zaczyna obowiązywać wyrok Trybunału Konstytucyjnego i wystąpiłaby luka prawna w zakresie przedmiotu ustawy.

Jednocześnie przyznała, że może dobrym rozwiązaniem byłaby nowelizacja ustawy, która zadowoliłaby wszystkie strony. - To mogłoby być bardziej racjonalne działanie niż skierowanie ustawy do TK - zauważyła.

Czytaj więcej
protest1200.jpg
Protestujący u prezydenta. Andrzej Duda wytłumaczył swoją decyzję

Według posła PO Rafała Grupińskiego postawa prezydenta w tej sprawie jest dziwna. - On jest strażnikiem konstytucji i, jeśli miał wątpliwości, mógł skierować chociaż część przepisów ustawy do TK - powiedział. Dodał też, że PO prawdopodobnie przygotuje nowelizację ustawy.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan przyznał, że rząd musiał działać w pośpiechu ze względu na zaniechania PO. - To drażliwa materia. Zawsze, gdy będziemy dotykać prawa regulującego działalność służb specjalnych i policji, będzie pojawiał się spór o to, na ile w czasach walki z terroryzmem powinniśmy wyrzec się części wolności - zauważył. Podkreślił, że tego rodzaju spór toczy się też w innych państwach UE i USA.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jarosław Kalinowski z PSL powiedział, że prezydent mógł po podpisaniu ustawy skierować ją do TK. - Przez różne środowiska podnoszony jest problem tego, że zapisy ustawy tworzą pokusę dla politycznych funkcjonariuszy, żeby wykorzystać możliwość obserwowania do dezawuowania osób politycznie niewygodnych - dodał.

Joanna Szmitd z Nowoczesnej przyznała, że nie wierzy w wolę poprawy uchwalonego prawa. - Rząd bronił zaciekle zapisów ustawy pozwalającej na zbieranie "haków" na Polaków. Wydaje mi się, że to kolejny "ruch PR-owy" ze strony Kancelarii Prezydenta - powiedziała.

Marek Jakubiak z Ruchu Kukiz'15 uważa, że w niektórych sytuacjach ingerencja państwa w życie prywatne obywateli jest możliwa. - Mamy takie czasy, w których trzeba pomału przygotować się do tego, że będziemy inwigilowani - powiedział.

Nowelizację przygotowaną przez posłów PiS Sejm uchwalił 15 stycznia przy sprzeciwie całej opozycji. Senat przyjął ją bez poprawek 29 stycznia. Prezydent podpisał dokument 3 lutego. Nowe przepisy wejdą w życie w niedzielę.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Adam Bielan (Prawo i Sprawiedliwość), Małgorzata Sadurska (Kancelaria Prezydenta RP), Joanna Schmidt (.Nowoczesna), Jarosław Kalinowski (PSL) i Marek Jakubiak (Kukiz'15)
Data emisji: 6.02.2016
Godzina emisji: 9.09

to

Czytaj także

RPO: ustawę o policji skieruję do Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 09:45
- Ustawa o policji narusza prawa obywateli – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Chodzi o uprawnienia przyznane służbom w zakresie uzyskiwania danych internetowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: manifestacja przeciwko inwigilacji przed Pałacem Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 21:52
"Władzo, wyloguj się z mojego prywatnego życia!" - to hasło trwającej od południa do północy manifestacji przed Pałacem Prezydenckim.
rozwiń zwiń