Adam Bielan: konwencja PiS symbolicznie rozpocznie kampanię Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 10:54
– Sobotnia konwencja PiS w Warszawie jest konwencją rozpoczynającą działania kampanijne. Posłuży do prezentacji naszego kandydata. Nie chcemy wrzucać zbyt wiele grzybów do jednego barszczu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Porozumienia Adam Bielan. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, poseł PiS Bartosz Kownacki, poseł Lewicy Anna Maria Żukowska, poseł Kukiz'15-Koalicja Polska Paweł Kukiz i europoseł PO Andrzej Halicki.
Audio
  • Politycy o coraz bardziej nabierającej rumieńców kampanii wyborczej (Śniadanie w Trójce)
Andrzej Duda w Zakliczynie podczas spotkania z mieszkańcami
Andrzej Duda w Zakliczynie podczas spotkania z mieszkańcamiFoto: PAP/Paweł Topolski

Kampania przed wyborami prezydenckimi ruszyła na dobre. Nie tylko na sobotę, ale i na pozostałe dni większość osób, które zadeklarowały ubieganie się o prezydenturę, zaplanowała spotkania i udział w ważnych wydarzeniach. Największym sobotnim wydarzeniem jest konwencja PiS w Warszawie, podczas której prezydent Andrzej Duda da oficjalny początek swojemu marszowi po reelekcję.

pap_1200-duda.jpg
 Inauguracja kampanii Andrzeja Dudy

Błażej Spychalski zaznaczył, że kampania wyborcza nabiera rozpędu. – Dopiero niedawno zostały zarejestrowane komitety wyborcze kandydatów, zresztą chyba nie wszystkich. Wszystko ma więc swoją logikę i swój czas. W sobotę konwencja będzie inaugurowała kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, a na inne rzeczy po prostu przyjdzie czas nieco później – powiedział rzecznik prezydenta.

"Inne wydarzenia nie mogą tego przyćmić"

– To konwencja rozpoczynająca działania kampanijne – podkreślił Adam Bielan. – Nie chcemy wrzucać zbyt wiele grzybów w jeden barszcz. To będzie konwencja służąca do prezentacji naszego kandydata. Inne wydarzenia nie mogą tego przyćmić – zaznaczył europoseł Porozumienia. Dodał, że w przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Bartosz Kownacki zaznaczył, że jego zdaniem jeszcze nigdy wcześniej "nie było tak zjednoczonej prawicy jak przed tymi wyborami prezydenckimi". Przypomniał, że za Andrzejem Dudą stoi wiele dokonań podczas obecnej kadencji prezydenckiej. – Odbudowywane są połączenia autobusowe i kolejowe. Powstają i powstaną obwodnice małych miejscowości. Prezydent nie siedział cały czas w Pałacu Prezydenckim, tylko objechał spotykał się z ludźmi i rozmawiał z nimi. To ogromny kapitał, który pozwoli mu wygrać wybory – powiedział poseł PiS.

Anna Maria Żukowska przypomniała, że w sobotę nie próżnuje również kandydat Lewicy. – Robert Biedroń ma konwencję w Świdnicy – powiedziała. Dodała, że poruszonym podczas niej tematem będzie to, jak żyje się mieszkańcom mniejszych miejscowości. – Myślę, że one nie zostały docenione przez ostatnie cztery lata. O nich mówiło się za mało, za mało też się dla nich robiło, m.in. w zakresie polityki transportowej – stwierdziła poseł Lewicy.

"Kampania w hollywoodzkim stylu"

Nie do kampanii Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale Andrzeja Dudy odniósł się natomiast Paweł Kukiz (Kukiz'15-Koalicja Polska). – Nie mam wątpliwości, że jego kampania będzie w hollywoodzkim stylu. W końcu właśnie 2 mld zł dostała telewizja publiczna – powiedział. Dodał, że sobotnia konwencja PiS nie interesuje go. – Prawdopodobnie będzie to znowu szereg kłamstw, tak jak w 2015 r. – stwierdził parlamentarzysta.

Elżbieta Witek 1200.jpg
Znamy datę wyborów prezydenckich. Zielone światło dla kampanii wyborczej

Andrzej Halicki poruszył temat debaty politycznej między kandydatami na prezydenta. Nawiązał tu do niedawnych słów pretendenta PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zwrócił się do Donalda Tuska jako szefa Europejskiej Partii Ludowej, by zainicjował debatę między Małgorzatą Kidawą-Błońską a kandydatem "ludowców". – EPL na pewno nie będzie organizować konwencji i debat w Polsce. Ale niewątpliwie one są potrzebne, zwłaszcza z najważniejszym naszym rywalem, czyli Andrzejem Dudą. Bo trzeba przypominać wszystkie niezrealizowane przez niego obietnice – powiedział europoseł z ramienia PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Adam Bielan (Porozumienie), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Kukiz (Kukiz '15-Koalicja Polska), Błażej Spychalski (rzecznik prezydenta), Anna Maria Żukowska (Lewica)
Data emisji: 15.02.2020
Godzina emisji: 9.08

bb/kr

Czytaj także

Fogiel: w trakcie kampanii każdy kandydat powinien przedstawić swoją wizję Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 10:56
– W trakcie kampanii debata powinna dotyczyć kwestii bliskich Polakom, m.in. emerytur stażowych. Ale to wszystko wyjdzie w praniu. Na pewno każdy kandydat powinien przedstawić swoją wizję Polski w ciągu najbliższych pięciu lat – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, europoseł Beata Kempa z Solidarnej Polski, Marcin Kierwiński z PO, Piotr Zgorzelski z PSL i Krzysztof Gawkowski z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Anusz: sobotnia konwencja Andrzeja Dudy będzie ważnym punktem kampanii

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:57
- Ta konwencja rozpocznie gorący okres kampanii prezydenckiej. Oczywiście, prezydent Andrzej Duda jest faworytem tych wyborów i wszyscy kontrkandydaci będą się do tej konwencji odnosić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Gościem Polskiego Radia 24 był także Maciej Onasz, politolog z uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Karnowski: Andrzej Duda nie zamknął się w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 19:55
- Odpowiedź na szanse prezydenta Andrzeja Dudy tkwi w tym, co widać podczas jego spotkań z Polakami. Tę samą temperaturą, która była w roku 2015. Prezydent Andrzej Duda może powtórzyć sukces tamtej kampanii. Polegał on na pominięciu filtrów jakimi są media - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski (Sieci). Gościem Debaty Dnia był również Michał Kolanko (Rzeczpospolita). 
rozwiń zwiń