Polskie Radio
Section05
Adam Bielan

Partia Republikańska nową formacją na polskiej scenie politycznej. Bortniczuk zapowiada konwencję programową

- W czasie najbliższych dwóch tygodni odbędzie się konwencja programowa nowej partii tworzonej m.in. przez Adama Bielana - poinformował w czwartek poseł Kamil Bortniczuk. Jak dodał, ugrupowanie otrzyma nazwę "Partia Republikańska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina polityka partie polityczne Sejm zjednoczona prawica

Politolog o konflikcie w Porozumieniu: w interesie Zjednoczonej Prawicy jest jego wyciszenie

- W interesie Zjednoczonej Prawicy jest wyciszenie konfliktu w Porozumieniu, dlatego że w przeciwnym razie trzeba postawić sprawę na ostrzu noża, czyli próbować przejąć posłów i tworzyć rząd mniejszościowy - ocenił sytuację w koalicji rządzącej w perspektywie konfliktu w Porozumieniu Jarosława Gowina politolog, dr hab. Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Adam Bielan zjednoczona prawica rząd Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Polskie Radio 24

Spór o przywództwo w Porozumieniu. Bielan: w tym tygodniu wniosek do sądu

- Jeszcze w tym tygodniu wystąpimy do sądu okręgowego z wnioskiem informującym o uchwale sądu koleżeńskiego o wygaszeniu kadencji byłego prezesa Jarosława Gowina i powierzeniu jego obowiązków przewodniczącemu konwencji krajowej, jako osoby uprawnionej do reprezentowania partii na zewnątrz - powiedział europoseł Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan sąd polityka Porozumienie Jarosława Gowina

Konflikt w Porozumieniu. Andrzej Potocki: Gowin uderzając w Bielana nie sądził, że ten się przygotuje

- Prawdopodobnie cały konflikt rozpoczął Gowin, który chciał się pozbyć Bielana jako osoby, która nie idzie w jednym szeregu i nie wykazywał się stuprocentową lojalnością. Jarosław Gowin uderzając w niego nie sądził jednak, że ten się przygotuje i wyciągnie argumenty prawne o prezesurę w Porozumieniu - powiedział o sytuacji w partii Jarosława Gowina, Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina rząd Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin Jarosław Kaczyński Adam Bielan zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie". Adam Bielan o podatku od reklam w mediach

- Rząd określił dyskusję, która się toczy wokół proponowanych rozwiązań, jako "prekonsultacje", więc do wprowadzenia takiego czy innego podatku od mediów jest jeszcze daleka droga. Myślę, że musimy się zastanowić nad algorytmem tego rozwiązania i nad sposobem zbierania opłat - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Adam Bielan z Porozumienia, komentując działania części europarlamentarzystów m.in. w sprawie tzw. podatku od reklam.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Adam Bielan media podatek podatki POLSKA polityka

Kryzys w Porozumieniu. Prof. Michał Kleiber: jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu

- Jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu. Rozumiem, że po latach istnienia danego ugrupowania zawsze wychodzą pewne różnice w poglądach i to jest normalne. Jednak tutaj osiągnęło to poziom tak brutalny, że trzeba rozdzielić frakcje, które nie są w stanie z sobą współpracować - powiedział o sytuacji w Porozumieniu prof. Michał Kleiber, były polityk i redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Adam Bielan zjednoczona prawica rząd emocje Michał Kleiber POLSKA polityka Polskie Radio 24

Poseł PiS: opozycja cały czas liczy na to, że stanie się coś złego w Zjednoczonej Prawicy

- Decyzję o tym kto będzie w rządzie podejmuje premier Mateusz Morawiecki i to będzie jego decyzja. Oczywiście będzie to konsultowane także w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy - powiedział Andrzej Kryj z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina rząd zjednoczona prawica Mateusz Morawiecki Adam Bielan Andrzej Kryj Platforma Obywatelska koalicja obywatelska POLSKA polityka Polskie Radio 24

Bielan: spór wewnątrz Porozumienia toczy się o kierunek, w jakim podążać będzie nasza partia

- Spór wewnątrz Porozumienia toczy się o kierunek, w jakim podążać będzie nasza partia - napisał w liście do członków "Porozumienia Jarosława Gowina" Adam Bielan. W jego ocenie to wybór pomiędzy pozostaniem w ZP, a zaangażowaniem się - jak chciałby Gowin - w tworzenie bliżej niesprecyzowanego "nowego centrum".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Porozumienie Jarosława Gowina Adam Bielan

Bielan: Gowin wpadł w furię i wycina ludzi na oślep. Apeluję, żeby się uspokoił

- Jarosław Gowin nie ma żadnych uprawnień do zwoływania ciał statutowych Porozumienia, tym bardziej nie ma uprawnień do wyrzucania kogokolwiek. Apeluję do byłego prezesa Jarosław Gowina, żeby się uspokoił, bo najwyraźniej wpadł w jakąś furię i wycina ludzi na oślep - podkreślił Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan Porozumienie Jarosława Gowina polityka zjednoczona prawica Jarosław Gowin

Podatek od reklam. Jest stanowisko Porozumienia ws. projektu

"Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy o podatku od reklam w zaproponowanym kształcie" - czytamy w stanowisku Porozumienia datowanym na piątek. Jednocześnie podkreślono, że formacja popiera wprowadzenie do polskiego systemu prawnego opodatkowania globalnych koncernów medialnych i technologicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan Porozumienie Jarosława Gowina polityka zjednoczona prawica Jarosław Gowin media

"Jarosław Gowin nie prowadzi rozmów z opozycją". Rzecznik Porozumienia o podatku od reklam

- Dementuję, żadnych rozmów z opozycją na temat projektu dotyczącego opodatkowania reklam nie było - mówiła w piątek rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Zaprzeczyła też, by prezes Porozumienia Jarosław Gowin planował udział w konsultacjach zaproponowanych w tej sprawie przez PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Porozumienie Jarosława Gowina Adam Bielan Jarosław Gowin zjednoczona prawica podatek pieniądze