Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

PR24 Kukiz przed komisją ds. wyborów. "Spytamy o obietnice"

- To, co już wiemy, i dotychczasowe przesłuchania świadków układają się w logiczną całość (…). Wszyscy parli do tego, by przeprowadzić wybory; ci, którzy stawali na tej drodze, byli sekowani lub politycznie eliminowani. W te miejsca dawano osoby, które miały zrealizować konkretny polityczny cel, za to otrzymywały nagrody, awans, lub inną spółkę Skarbu Państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Romowicz (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA komisja śledcza wybory w Polsce polityka Agnieszka Drążkiewicz Paweł Kukiz

TYLKO U NAS Sejm poprze wniosek o samorozwiązanie? Zgodne deklaracje polityków PiS i KO

Politycy dwóch największych klubów parlamentarnych - PiS i KO - deklarują poparcie dla wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Razem mają wystarczającą liczbę głosów do tego, aby go przegłosować. Czy zdecydują się na taki scenariusz i jeszcze w tym roku czekają nas przyspieszone wybory parlamentarne? 
Zobacz więcej na temat:  Sejm koalicja obywatelska PiS Trzecia Droga Paweł Kukiz Donald Tusk Mariusz Błaszczak POLSKA polityka

PR24 Paweł Kukiz nie wierzy w przedterminowe wybory. Wskazuje, kto by na nich stracił, a kto zyskał

- Nie wydaje mi się, by do przedterminowych wyborów doszło, a jeśli już, to nie przed wyborami do europarlamentu - powiedział w Polskim Radiu 24 lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. - Na przyspieszonych wyborach zyskałaby przede wszystkim Trzecia Droga, czyli PSL z Polską 2050, dwie główne partie raczej by na tym straciły - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzybowski Paweł Kukiz wybory w Polsce wybory parlamentarne polityka

Kukiz do Tuska: pamięta pan postulaty sprzed 20 lat? Teraz można je zrealizować

W debacie nad kandydaturą Donalda Tuska na premiera głos zabrał Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15. W swoim wystąpieniu przypomniał przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej jego zapowiedzi i obietnice z poprzednich lat - dotyczące m.in. zmiany ordynacji wyborczej, zmniejszenia liczby parlamentarzystów, wzmocnienia obywatelskiej kontroli w referendach czy zwalczania korupcji politycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Donald Tusk rząd

Kukiz o komisjach śledczych: będzie dużo szumu, narobi się krzyku w mediach, ale nic z tego nie wyjdzie

- Będzie dużo szumu, narobi się krzyku w mediach, ale nic z tego nie wyjdzie - powiedział PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz o planach powołania komisji śledczych. Kukiz dodał, że byłby zainteresowany udziałem w pracach komisji zajmującej się podsłuchami; przypomniał, że w 2020 roku - razem z ówczesną opozycją - wnioskował o powołanie takiej komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Sejm komisja śledcza

"Nie wejdę do klubu, jeśli będą wymagali cyrografu". Paweł Kukiz o wymogu dyscypliny partyjnej

- Nie jestem w stanie oddalić się światopoglądowo od PiS, bo zostałem wychowany w duchu prawicowym; ale jeśli będą wymagali ode mnie podpisania "cyrografu" na głosowania – w myśl dyscypliny partyjnej – to ja do ich klubu parlamentarnego nie wejdę - podkreśla poseł Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 prawo społeczeństwo

"Czas na zmianę ordynacji wyborczej i zniesienie immunitetów". Kukiz apeluje do KO

- Będę domagał się zmiany ordynacji wyborczej, zniesienia immunitetów posłów i senatorów oraz wprowadzenia obligatoryjnego obywatelskiego referendum po zebraniu miliona podpisów - mówił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. - Koledzy z PO, szykujcie już odpowiednie ustawy - zaapelował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Kukiz'15 Paweł Kukiz konstytucja ordynacja wyborcza wybory w Polsce

PR24 Opozycja nawołuje do bojkotu referendum. Kukiz: mogą za to zapłacić nasze dzieci

- Dziś Tusk już straszy, że unieważnił to referendum, które dopiero ma się odbyć. Widać, jakie jest podejście Platformy Obywatelskiej, gdzie dopisek "obywatelska" jest albo kpiną z ludzi, albo przykrywką do prawdziwej autorytarnej działalności w celu uwłaszczenia się na państwie polskim - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Donald Tusk referendum wybory 2023 Paweł Kukiz Stanisław Janecki