Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

"Przyjdzie czas Władysława Kosiniaka-Kamysza". Poseł PSL o wyborach prezydenckich

- Władysław Kosiniak-Kamysz jest człowiekiem wartości, mówił o ważnych sprawach, nawoływał do współpracy. Dzisiaj te wartości nie mają posłuchu, ale przyjdzie czas, że w zgodzie będziemy współpracować. To będzie czas Kosiniaka-Kamysza - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Urszula Pasławska, wiceprezes PSL.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 POLSKA polityka PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Kukiz

Kukiz stawia PiS warunki ws. poparcia wyborów korespondencyjnych. Terlecki odpowiada

Paweł Kukiz dopuszcza możliwość poparcia przez posłów swojego ruchu ustawy dotyczącej wyborów korespondencyjnych. Polityk stawia jednak warunki, na jakich mogłoby się to odbyć. - Musiałbym mieć gwarancję od prezesa PiS - powiedział w rozmowie z portalem interia.pl. - Mam umiarkowane przekonanie do deklaracji osób, które często zmieniają zdanie - skomentował to szef klubu PiS Ryszard Terlecki. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Ryszard Terlecki Sejm głosowanie korespondencyjne POLSKA wybory prezydenckie 2020

Kukiz: wydłużenie kadencji prezydenta do sześciu lat - warte przedyskutowania

Jarosław Gowin zaproponował przedłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat. Zdaniem Pawła Kukiza "to stanowczo za długo", natomiast "wartym przedyskutowania" terminem byłoby sześć lat. - Wydaje mi się, że prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i cała Koalicja Polska za taką opcją by się opowiedziała - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 Paweł Kukiz PSL wybory prezydenckie 2020

FELIETON Kukiz na fałszywą nutę

Są tacy artyści, którzy wypromowali jeden hit. Raz udało im się zawojować listy przebojów i nigdy więcej nie byli w stanie tego sukcesu powtórzyć. W polityce takim twórcą jednego przeboju jest Paweł Kukiz. Jego politycznym hitem była kampania wyborcza w 2015 r., kiedy, jako kandydatowi na prezydenta Polski zaufało mu prawie 3,1 mln (20 proc.) wyborców. A potem było już tylko gorzej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 felieton

Adam Bielan: konwencja PiS symbolicznie rozpocznie kampanię Andrzeja Dudy

– Sobotnia konwencja PiS w Warszawie jest konwencją rozpoczynającą działania kampanijne. Posłuży do prezentacji naszego kandydata. Nie chcemy wrzucać zbyt wiele grzybów do jednego barszczu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Porozumienia Adam Bielan. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, poseł PiS Bartosz Kownacki, poseł Lewicy Anna Maria Żukowska, poseł Kukiz'15-Koalicja Polska Paweł Kukiz i europoseł PO Andrzej Halicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Błażej Spychalski Adam Bielan Bartosz Kownacki Paweł Kukiz Anna-Maria Żukowska Andrzej Halicki Andrzej Duda

Truskawa: Jarosław Kaczyński jest politycznym zwycięzcą minionego roku

- Prezes PiS doprowadził do kolejnych samodzielnych rządów, a należy pamiętać, że do niedopuszczenia do tego sukcesu pracowała niemal cała scena polityczna - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Rosja Władimir Putin Łukasz Sobolewski historia Polski II wojna światowa Paweł Kukiz Donald Tusk

Marek Sawicki: PiS powinien strzec "prawej" flanki

- Szanujemy to, co wniosły do Koalicji Polskiej inne środowiska polityczne. Utrzymujemy jednak własną nazwę klubu i nazwę partii. Historia i tradycja są dla nas wartością nawet pomimo tego, że niektóre środowiska z Koalicji Polskiej nie utożsamiają się z historią PSL - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL-Koalicja Polska Marek Sawicki Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Jacek Jaśkowiak Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kukiz Antoni Trzmiel wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz