Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz o uchwale PiS ws. zatrudniania rodzin w państwowych spółkach: doskonałe preludium do uchwały antysitwowej

"Kropla drąży skałę" - tak lider Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował przyjętą przez Kongres PiS uchwałę zakazującą rodzinom polityków PiS zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek. W jego ocenie, kolejnym krokiem powinno być uchwalenie ustawy antysitwowej, która jest w programie jego ugrupowania.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość prawo partie polityczne Paweł Kukiz POLSKA polityka rodzina

Paweł Kukiz: jeśli PiS dotrzyma umowy, rozpatrzę dalszą współpracę

- Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie dotrzymywało umowy, jeżeli ta współpraca będzie się układała dobrze, będę widział, że jest progres przy uchwalaniu wszystkich spraw, o których mówię, to (...) będę rozpatrywał start w kolejnych wyborach, dalszą współpracę - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia lider Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Małgorzata Raczyńska-Weinsberg PiS

TYLKO U NAS Eksperci o współpracy PiS i Kukiz'15. "Daje większy spokój w głosowaniach"

- Dla PiS jedyną korzyścią z tej umowy jest uzyskanie krótkoterminowego instrumentu nacisku na Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog prof. Rafał Chwedoruk. - Wizerunkowo to nie ma znaczenia, bo Kukiz'15 jest formacją schodzącą - dodaje dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Jarosław Kaczyński Sejm polityka zjednoczona prawica

"Dodatkowe szable w Sejmie zawsze dają większy spokój ducha". Fogiel o porozumieniu PiS-Kukiz'15

 - Łączy nas bardzo wiele, najwięcej spośród konstelacji, w których Kukiz’15 do tej pory się znajdował. Zdajemy sobie sprawę, że Paweł Kukiz ma kilka priorytetów. Mam nadzieję, że nasze porozumienie zaowocuje w przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia programowego PiS-Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Kukiz'15 Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz polityka

Współpraca PiS-Kukiz'15. Jakub Pacan: Jarosław Kaczyński pokazuje koalicjantom, że ma inne wyjścia

- To, komu bardziej opłaca się ta koalicja, zależy od tego, jakie stawiają sobie cele. Jeżeli chodzi o PiS, to oprócz zysku głosów posłów Pawła Kukiza przyjdą też zmiany wizerunkowe. Kukiz dociera do młodszego elektoratu, a do nich PiS-owi ciężko dotrzeć. Na dłuższą metę Prawu i Sprawiedliwości może się to opłacić - powiedział w Polskim Radiu 24 o zawartym porozumieniu Jakub Pacan, publicysta "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Polski Ład prawo POLSKA polityka Polskie Radio 24

Jarosław Sachajko: porozumienie PiS-Kukiz obejmuje ok. 20 projektów ustaw

- Rozmawiając przez wiele miesięcy z różnymi ministrami, poruszyliśmy temat ok. 20 projektów ustaw. Mam nadzieję, że wszystkie zostały zaakceptowane - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15. W poniedziałek 14 czerwca Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz wystąpią na wspólnej konferencji prasowej. Ma ona dotyczyć umowy o współpracy programowej obu partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 PiS Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz