Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

"Prowadzimy najbardziej skuteczną politykę w Europie". Jarosław Kaczyński o uniezależnieniu się od Rosji

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Gazeta Polska" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wskazuje, że w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy największym wyzwaniem będzie inflacja. Jak podkreśla, złożoność sytuacji polega na tym, że z jednej strony wobec tych, których wzrost cen najbardziej uderza, podejmowane są działania osłonowe, a z drugiej - te działania same przyczyniają się do wzrostu inflacji.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość gospodarka polska energetyka wojna na Ukrainie Paweł Kukiz POLSKA polityka Rosja wywiad

Paweł Kukiz: im bardziej Rosja ucierpi w tym konflikcie, tym lepiej dla całego świata

- Tak jak w 1920 r. obroniliśmy Europę przed zalewem kacapstwa ubranego w ideologię komunistyczną, tak podobne zadanie spełnia w tej chwili Ukraina. Europa nigdy nie doceniła wtedy naszego poświęcenia, podobnie nie docenia teraz poświęcenia Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, przewodniczący koła poselskiego Kukiz’15 - Demokracja Bezpośrednia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojsko Dorota Kania Paweł Kukiz

"To oni wyhodowali Putina, jesteście współwinni zbrodniom". Kukiz oskarża Zachód i polskie partie liberalne

- Od lat było wiadomo, że polityka administracji Obamy, że polityka Francji i Niemiec, a także liberalnych partii w Polsce buduje potwora. To oni wyhodowali Putina. Oni go zbudowali. Jesteście współwinni zbrodniom, które dokonują się na Ukrainie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider formacji Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Kukiz Ukraina Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022

"Poddanie się UE w zamian za pieniądze to zdrada i podłość". Kukiz komentuje spot Tuska

- To, że Solidarna Polska robi reformę sądownictwa w sposób dramatyczny - to jedna sprawa, ale z drugiej strony - poddanie się absolutnie UE w zamian za pieniądze to jest po prostu zdrada i podłość - mówił w Polsat News Paweł Kukiz, odnosząc się do spotu nt. środków z Funduszu Odbudowy, zamieszczonego przez Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Paweł Kukiz Donald Tusk Unia Europejska