X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe dowództwa NATO powstaną w USA i Niemczech. Co dalej z Polską?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:20
– W kwestii dowództwa Niemcy od początku były większym liderem niż Polska. Nie mamy się jednak czego wstydzić – powiedział przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Michał Jach. Były szef MON Bogdan Klich stwierdził, że "pozycja Polski w sojuszu zachwiała się".
Audio
  • Bogdan Klich i Michał Jach o nowych dowództwach NATO (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

W czwartek ministrowie zdecydowali o utworzeniu nowej struktury dowodzenia NATO. Chodzi przede wszystkim o dwa nowe dowództwa logistyczne, które powstaną w Niemczech i USA.

 Od początku, z różnych przyczyn, Niemcy były w tej kwestii na pozycji lidera. Polska także zaproponowała bardzo interesującą ofertę, ale na ten moment nowe dowództwo u nas nie powstanie. Mimo wszystko nie mamy się czego wstydzić. Jesteśmy w końcu partnerem, który jest brany pod uwagę, nawet przy tak ważnych decyzjach. Teraz nam się nie udało, ale liczymy, że ostatecznie takie dowództwo powstanie też w Polsce – powiedział Michał Jach.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Klich stwierdził z kolei, że "te zabiegania o dowództwo uzyskały realny charakter dopiero od momentu, kiedy minister Mariusz Błaszczak zastąpił Antoniego Macierewicza".  Ten drugi nie był traktowany poważnie przez sojuszników. Moim zdaniem Polska pozycja w sojuszu zachwiała się. Może nie tak jak w Unii Europejskiej, ale nie jesteśmy już tak silni jak mogliśmy być przed tym szczytem  dodał Bogdan Klich.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Michał Jach (PiS) i Bogdan Klich (PO)
Data emisji: 8.06.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/kw