Polskie Radio
Section05
Bogdan Klich

"Każda oferta kraju sojuszniczego jest atrakcyjna". Senator KO o patriotach z Niemiec

- Nasze władze są władzami Polski, w związku z tym mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo Polaków. Jeśli więc oferta jest skierowana do Polski, to należy ją przyjąć bez wahania - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia senator KO i były szef MON Bogdan Klich komentując propozycję przerzucenia przez Niemcy do Polski baterii rakiet Patriot.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogdan Klich Dariusz Wieczorkowski Patriot Wojsko Polskie Niemcy wojna na Ukrainie wojna 2022 służby i bezpieczeństwo

Katastrofa smoleńska. Aleksander Grad ostrzegał przed remontem Tu-154M w Samarze, MON zlekceważyło pismo

W 2009 r. ówczesny minister skarbu państwa Aleksander Grad alarmował w piśmie do Bogdana Klicha, szefa MON, że decyzja o wykonaniu remontu rządowego samolotu Tu-154M w rosyjskich zakładach w Samarze "może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa lotów najważniejszych osób w państwie". Pismo, zlekceważone wówczas przez resort obrony, przypomniał na Twitterze Marek Surmacz, były wiceszef MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska Aleksander Grad Bogdan Klich Rosja

Były szef MON o wojskowym wsparciu USA: to przykład klasycznego odstraszania

Były minister obrony narodowej ocenił na antenie Polskiego Radia 24, że lokacja amerykańskich żołnierzy w naszym regionie jest przykładem "klasycznego odstraszania". - Polega ono na tym, że zarówno żołnierze, jak i sprzęt kraju sojuszniczego, pełnią rolę dodatkowej gwarancji dla bezpieczeństwa danego państwa - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA wojsko NATO armia Ukraina bezpieczeństwo Europa Bogdan Klich Stanisław Janecki serwis wschodni

"To jedyna szansa". Paweł Lisiecki zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych

- Nasze odpowiedzialne zachowania są więc jedyną szansą na opanowanie kryzysu służby zdrowia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Lisiecki, poseł PiS. Do sytuacji w Polsce w związku z trwającą pandemią koronawirusa odniósł się również polityk opozycji, Bogdan Klich z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia społeczeństwo służba zdrowia Marek Mądrzejewski Paweł Lisiecki Bogdan Klich

Bogdan Klich: jak Polacy 40 lat temu, Białorusini walczą o godność, wolność i demokrację

- To, co przeżywaliśmy przed 40 laty w Polsce, Białorusini odczuwają na własnej skórze dzisiaj, bo oni też walczą o godność człowieka, o wolność oraz o demokrację. Te trzy wartości są tym, co spina ten polski sierpień z sierpniem białoruskim - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PO Bogdan Klich. Gościem "Debaty Jedynki" był również senator PiS Włodzimierz Bernacki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio debata w jedynce Antoni Trzmiel POLSKA Bogdan Klich Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Solidarność Białoruś sierpień 80 40. rocznica porozumień sierpniowych porozumienia sierpniowe

Protesty na Białorusi. Bernacki: musimy zastanowić się nad podjęciem szerszych działań

- Problem Białorusi mógłby być rozwiązany dużo wcześniej. Musimy zastanowić się nad podjęciem szerszych działań, niż tylko tych dotyczących Łukaszenki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. Gościem audycji był również Bogdan Klich, senator KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś wybory prezydenckie Aleksander Łukaszenka polityka protest demonstracje Antoni Trzmiel Bogdan Klich

"Miał życiorys za pięć innych". Michał Majewski wspomina generała Petelickiego

- Miał duże umiejętności związane z wojskowością i byciem komandosem, ale najlepszy czas biznesowy - za sobą - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Majewski, były dziennikarz śledczy. Tematem audycji były kulisy śmierci gen. Sławomira Petelickiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera hazardowa Platforma Obywatelska hazard prokuratura korupcja GROM Ryszard Krauze Bogdan Klich

Wybory prezydenckie 2020. Bernacki: większość senacka dąży do wprowadzenia zamętu

- Jest dla mnie wielkim zaskoczeniem to, że dopiero po drugim posiedzeniu komisji Senatu poproszono konstytucjonalistów o ekspertyzy ws. ustawy o wyborach prezydenckich. Zrobiono to po to, aby maksymalnie przedłużyć proces legislacyjny - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki, senator PiS. Sprawę skomentował też Bogdan Klich, senator PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Bogdan Klich Antoni Trzmiel

Politycy przygotowują się do wyborów. Spory o programy

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w piątek pełny skład list wyborczych do Sejmu i Senatu. To ponad dziewięciuset kandydatów do Sejmu i stu kandydatów do Senatu. Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października. O programach partii startujących w wyborach do Sejmu dyskutowali w Jedynce Joanna Lichocka (posłanka PiS), Piotr Apel (Kukiz’15), senator Bogdan Klich (PO), Dariusz Matecki (Solidarna Polska)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Piotr Apel Joanna Lichocka Bogdan Klich Sejm

Polityka USA ws. Bliskiego Wschodu. Komentarze polityków

– Wejście do administracji Donalda Trumpa Johna Boltona, byłego ambasadora USA przy ONZ, dało nową jakość, jeśli chodzi o stusunek do władz Teheranu. Stąd wynikają też różnice zdań ws. Iranu między politykami UE a USA - mówił w "Pulsie Europy" Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Bogdan Klich, senator PO, ocenił natomiast, że porozumienie z Iranem, z którego wycofał się Trump, obniżało napięcie na Bliskim Wschodzie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Ryszard Czarnecki Bogdan Klich Bliski Wschód Iran Beata Michniewicz