X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obrona konieczna. Skrajne opinie dwóch stron

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 19:00
Głośna sprawa obrony koniecznej w Płocku z użyciem broni palnej w tłumie klientów lokalu Lisia Jama, jednego z popularnych miejsc spotkań tzw. kiboli.
Audio
  • Spór o granice obrony koniecznej (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: IAR

Jacek Widyk, posiadający zgodę na jej posiadanie, strzela w łydkę Grzegorza H., w obawie o cios nożem. Strzelający jest trzeźwy, natomiast we krwi nożownika wykryto obecność narkotyków i alkoholu. To reportaż o skrajnych opiniach stron o obronie koniecznej, emocjach związanych z kontrowersyjną decyzją sądu o przedłużeniu aresztu, w tle z dramatem osobistym i rodzinnym stron.

Jacek Widyk jest szykanowany w areszcie przez współwięźniów, związanych ze środowiskiem tzw. kiboli. W obawie o życie w ciągu roku skorzystał tylko sześć razy ze spaceru.

Poszkodowany Grzegorz H. utyka z powodu krótszej nogi, po operacji roztrzaskanej przez kulę kości piszczelowej. Ignoruje sąd. Nie stawia się w lipcu na pierwszej rozprawie, tłumacząc się chorobą babci, za co zostaje ukarany grzywną.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Obrona konieczna"
Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski 
Data emisji: 18.07.2019
Godzina emisji: 18.44

kr