Polskie Radio
Section05
Adam Bogoryja-Zakrzewski

"Wielorejsowcy" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Władze Świnoujścia zapowiadają, że długo oczekiwana przez nie inwestycja - tunel pod Świną, będzie gotowy przed sezonem letnim przyszłego roku. Być może pierwsze samochody przejadą tym tunelem w maju 2023 roku. Termin zależy wyłącznie od odebrania prac od wykonawcy. To najdłuższy tunel w Polsce (ponad 1480 metrów), drążony za pomocą tarczy, takiej samej metody, jaką wykorzystano przy budowie metra w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Świnoujście Adam Bogoryja-Zakrzewski

Reportaż "Promiarze" o budowie tunelu pod Świną [POSŁUCHAJ]

Budowa tunelu pod Świną w Świnoujściu, czyli stałego połączenia wysp Uznam z Wolinem i resztą kraju, ma swoich zwolenników, ale też przeciwników. Władze miasta planują, że wyczekiwany przez dziesiątki lat tunel będzie otwarty przed przyszłorocznym sezonem i wtedy okaże się, jakie zmiany przyniesie mieszkańcom i wczasowiczom.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż Trójka tunel Świnoujście Wolin

"Scheda po ruskich" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Dziś niewielu wczasowiczów,oblegających wyspę Uznam wie,że Świnoujście jeszcze kilkadziesiąt  lat temu Rosjanami stało. To opinia min. Ryszarda Szczepańskiego - szefa jednego z biur turystycznych - "Fregata", który w latach 90-ych dokumentował jako filmowiec pozostawione w Świnoujściu nieruchomości po jednostce wojskowej Federacji Rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  Świnoujście Rosja wojsko Adam Bogoryja-Zakrzewski

Reportaż z Krynicy "Morze, plaża i... dziki" [POSŁUCHAJ]

"Morze, plaża i... dziki" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego to reportaż z Krynicy o warunkach wypoczynku, cenach, a także o dzikach, które stały się wizytówką miasta i mają tu nawet swój pomnik. Czy wybieramy się w miejsca wypełnione zgiełkiem tłumu, czy raczej szukamy pustych ścieżek, by poddać się urokom natury?
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż Krynica Morska wakacje dzik zwierzęta Morze Bałtyckie lato wypoczynek urlop pomorskie

Ukraińskie mamy: dziękują Polakom i wracają do domu [POSŁUCHAJ]

Te kobiety zaskakują determinacją, spokojem i uśmiechem, które potrafią znaleźć nawet w trudnych sytuacjach. To uchodźczynie z Ukrainy: mamy, które z rocznymi czy kilkuletnimi dziećmi uciekały przed bombami. Jednak teraz wiele z nich wraca do domu, mimo opieki i wsparcia jakie dostały w gościnie u Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż uchodźcy Ukraina wojna na Ukrainie

"W cieniu wojny" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

To reportaż o strachu przed wojną mieszkańców pogranicza polsko-ukraińskiego oraz zachodniej Ukrainy. Boją się wszyscy, choć większość jest przekonana, że Rosjanie nie odważą się przekroczyć granicy z Polską, członkiem sojuszu NATO. Inni podkreślają nieprzewidywalność najeźdźcy, który morduje cywilów, wysyła rakiety nie tylko na wschodnią Ukrainę ale także tereny przygraniczne z Polską.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina wojna na Ukrainie Adam Bogoryja-Zakrzewski

"W cieniu wojny". Reportaż z polsko-ukraińskiego pogranicza [POSŁUCHAJ]

"W cieniu wojny" to reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego o strachu przed wojną mieszkańców pogranicza polsko-ukraińskiego oraz zachodniej Ukrainy. Boją się wszyscy, choć większość jest przekonana, że Rosjanie nie odważą się przekroczyć granicy z Polską, członkiem sojuszu NATO. Inni podkreślają nieprzewidywalność najeźdźcy, który na Ukrainie dopuszcza się mordów nawet na dzieciach oraz gwałtów.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina wojna na Ukrainie Adam Bogoryja-Zakrzewski wojna 2022 reportaż w Jedynce