Polskie Radio
Section05

Adam Bogoryja-Zakrzewski

"Kara za empatię" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Reportaż poświęcony jest inicjatywom zniesienia kar za pomoc w aborcji oraz przykładom kontrowersyjnych wyroków, włącznie z karami więzienia, za udzielenie wsparcia kobietom decydującym się na przerwanie ciąży. Przedstawia również bulwersujące przypadki informowania śledczych przez członków rodzin, partnerów, sąsiadów ciężarnych kobiet oraz lekarzy o przypadkach pomocy w aborcji.
Zobacz więcej na temat:  reportaż kobieta prawo aborcyjne

Pomocnictwo w aborcji. "Kara za empatię" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Reportaż "Kara za empatię" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego porusza temat inicjatyw mających na celu zniesienie kar za pomocnictwo w aborcji oraz kontrowersyjnych wyroków, w tym więzienia, za wsparcie kobiet decydujących się na przerwanie ciąży. W reportażu przedstawiono bulwersujące przypadki informowania śledczych przez członków rodzin, partnerów i sąsiadów ciężarnych kobiet oraz lekarzy o przypadkach pomocy w aborcji.
Zobacz więcej na temat:  aborcja reportaż w Jedynce reportaż

Audycja "Klub Trójki - Audiodokument" i reportaż "Będziemy walczyć" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Audycja o karaniu za pomocnictwo w usuwaniu ciąży. Reportaż rozpoczynają osobiste zwierzenia kobiety, która usunęła ciążę, pod wpływem najbliższej rodziny i przy braku wsparcia ze strony partnera. Ujawnia zaskakujące kulisy zakupu tabletek poronnych. Ogłoszenie w codziennej gazecie informowało o możliwości kupna tabletek… na wywołanie okresu.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu reportaż

"Mały z Ochoty" - historia powstańca warszawskiego Bogdana Bartnikowskiego w reportażu Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Nosił furażerkę Luftwaffe z biało-czerwoną wstążką. Bogdan Bartnikowski miał zaledwie 12,5 roku, gdy 80 lat temu został powstańcem warszawskim na Ochocie. Wołali na niego "Mały". I był dumny z tego pseudonimu, bo powstańcy - mimo wieku - traktowali go poważnie. Pomagał przenosić np. lekarstwa, pościel i niezbędne dla ostrzeliwanego szpitala powstańczego oraz sprzęt zdobyty już pierwszego sierpnia 1944 roku, po potyczce z niewielkim oddziałem niemieckim.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce

"Mały z Ochoty" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Nosił furażerkę Luftwaffe z biało-czerwoną wstążką. Bogdan Bartnikowski miał zaledwie 12 lat, gdy 80 lat temu został Powstańcem Warszawskim na Ochocie. Wołali na niego "Mały”. I był dumny z tego pseudonimu, bo powstańcy - mimo wieku - traktowali go poważnie. Pomagał przenosić lekarstwa, pościel i niezbędne dla ostrzeliwanego szpitala powstańczego oraz sprzęt zdobyty już pierwszego sierpnia 44 roku, po potyczce z niewielkim oddziałem niemieckim.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu reportaż w Jedynce

Sąsiedzki konflikt c.d. "Krowa w prokuraturze" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Zapraszamy na kolejny odcinek radiowego serialu o konflikcie sąsiedzkim na jednej z polskich wsi. Konflikt o krowy, które... śmierdzą ... sąsiadkom hodowców bydła we wsi Czadrów pod Karkonoszami. Istotne w tym sporze jest to, że sąsiadki przeprowadziły się obok hodowców, gdy ich gospodarstwo już istniało.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Studio Reportażu i Dokumentu

"Antysystemowiec", czyli rolnik niechętny Unii Europejskiej. Reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Główny bohater reportażu "Antysystemowiec" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego to Tomasz Klupczyński, właściciel 70 ha ziemi we wsi Ochodza k. Wągrowca w Wielkopolsce. Jest przeciwnikiem integracji z Unią i wszelkim formom komunizacji gospodarki. Nigdy nie korzystał z unijnych dotacji na inwestycje, np. na zakup maszyn rolniczych. Pobiera jedynie dopłaty do tzw. obszarówki, czyli do hektara. Uważa Unię Europejską za kolejny sposób narzucania woli przez instytucje centralne, z czym nie może się pogodzić.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Dudzińska rolnictwo rolnicy Unia Europejska pr poleca

Kupcy ze spalonej hali przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Reportaż "Strach o przetrwanie"

Wielu nie potrafi ukryć łez. Stracili wszystko. Część z nich może już sobie nie poradzić. Czy kupcy ze spalonej hali przy ulicy Marywilskiej w Warszawie otrzymają realną pomoc? Bez pracy i pieniędzy zostało kilka tysięcy osób. Do tego należy dodać rodziny kupców i dostawców. Posłuchaj reportażu "Strach o przetrwanie" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż pożar Marywilska