X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia sąsiedzka płotem podzielona

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:59
Mieszkańcy ulicy Odkrytej na warszawskim Tarchominie przez dwadzieścia lat, czyli od czasu powstania osiedla, skracali sobie drogę do pobliskiego przystanku, skacząc przez płot i przechodząc przez teren sąsiadów z Książkowej.
Audio
  • Łatwiej skakać przez płot niż uzgodnić wstawienie furtki? (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Roman Babakin

Jednak po tym, jak jeden z chłopców skacząc złamał rękę, sąsiedzi z Odkrytej postanowili zrobić w płocie furtkę. Niestety, okazało się, że sąsiedzi z Książkowej nie akceptują takiego rozwiązania. Dlatego zastawiają furtkę, najpierw swoim płotem, później kontenerami na śmieci, a na koniec… szambem, które sąsiedzi zza płotu próbowali przesunąć zamówioną koparką. 

– Mieszkańcy jeden ze wspólnot zwracają uwagę, że furtka zamontowana w płocie pozwala wejść na ich nieruchomość. – Nikt nigdy oficjalnie nie wystąpił do nas w tej sprawie – zauważa jedna z mieszkanek. Jednak jak podnosi inny mieszkaniec, podczas montowania furtki nikt nie reagował. Dodatkowym problemem jest fakt, że po jeden ze stron płotu jest aż 12 wspólnot mieszkaniowych. 

Pojawiają się kolejne postulaty mieszkańców, a sytuacja międzysąsiedzka staje się coraz bardziej napięta. Czy jest szansa na rozwiązanie tej patowej sytuacji?  To pierwszy odcinek serialu "Kroniki Międzyludzkie", który opowiada o problemach z komunikacją między ludźmi. Kolejny z odcinków będzie dotyczył sporu wokół płotu między stołecznymi ulicami Ateńską a Saską. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Historia bez wyjścia"
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 7.01.2020
Godzina emisji: 18.43