Mała Alicja w krainie muzyki

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 14:30
O wielkiej muzycznej karierze śni wielu. Do I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego zorganizowanego przez Radio Dzieciom od młodych artystów nadeszło blisko 700 zgłoszeń. Nagrodą dla zwycięzcy była możliwość reprezentowania Polski w konkursie Eurowizja Junior.
Ala Tracz duze.jpg
Ala Tracz duze.jpgFoto: pr

jak zostać gwiazdą kasia sawczuk 1200.JPG
"Jak zostać gwiazdą", czyli tożsamość w czasach talent shows

Jedną z laureatek konkursu jest Ala Tracz, uzdolniona wokalistka z okolic Janowa Lubelskiego. Ma ciepłą barwę głosu, wielki uśmiech i jest pewna siebie. Na scenie po raz pierwszy stanęła siedem lat temu, a ma zaledwie... 10 lat. Za kilka tygodni Ala weźmie udział w Eurowizji Junior i zmierzy się z rywalami z całej Europy. 


Posłuchaj
15:14 2020_11_12 14_14_49_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 Będę siłą (Reportaż w Trójce)

– Trafiłam na odcinek z piosenkami z bajek. Bardzo mi się to spodobało, bo bardzo lubię wszystkie bajki. I później też było mi bardzo miło, bo wygrałam ten odcinek, czego się zupełnie nie spodziewałam. A potem był finał... – wspomina z uśmiechem Alicja.

– To dla mnie nowa sytuacja. Nie wiem, czego się spodziewać: mam nadzieję, że nie zaburzy sposobu życia, dzieciństwa Ali i naszego wychowywania dzieci. Jeszcze nie wiem, co nas spotka. Po Eurowizji powiem – mówi Krzysztof Tracz, tata młodej wokalistki.

Jednak sam talent to zdecydowanie za mało. – Jeżeli ktoś nie ma bardzo silnej motywacji, aby rozwijać siebie, np. ustawić głos bardzo ciężkimi ćwiczeniami emisyjnymi, zrozumieć, co to jest śpiewanie, to u mnie nie ma czego szukać – mówi Agata Steczkowska dyrygentka, kompozytorka i nauczycielka śpiewu.

– Robienie kariery to zupełnie coś innego niż rozwijanie siebie samego. Moim zdaniem największe wyzwania są natury psychologicznej. I tylko twardziele tam przetrwają – dodaje.

Ala Tracz - I'll Be Standing (Official Music Video)/YouTube Bądźmy Razem. TVP


***

Reportaż "Będę siłą"
Autor: 
Antoni Rokicki
Dzień emisji: 
12.11.2020
Godzina emisji:
14.14

pr


Czytaj także

Śpiewaczka kontra koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:30
Justyna Reczeniedi na scenie operowej działa od ponad 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cicha Wielka Warszawska - posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:00
Co roku wczesną jesienią – w ostatni weekend września lub pierwszy weekend października – na warszawskim Służewcu odbywa się Wielka Warszawska, gonitwa ze 125-letnią tradycją. Tegoroczne wyścigi zostaną na długo zapamiętane, ponieważ z powodu pandemii koronawirusa odbyły się bez udziału publiczności. I zostały przesunięte na drugi weekend października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chce, by żona została mistrzynią świata

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 17:00
Historia Małgorzaty Czerny, emerytowanej organistki, która niedawno została Mistrzynią Polski Masters w jeździe rowerem na czas. Pani Małgorzata jest cicha, niepozorna i delikatna, a potrafi mknąć na rowerze z prędkością prawie 60 km/h.
rozwiń zwiń