Muzyk w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:00
Do Teatru Polskiego Radia wkroczył ze sztukami już kilka lat temu, ale w swej fascynacji dźwiękiem w radiu poszedł dalej.
Piotr Skotnicki
Piotr SkotnickiFoto: Wojciech Dorosz/PR

Debiutuje właśnie na Scenie Teatralnej Trójki w roli autora i reżysera zarazem, ale także współwykonuje muzykę, którą oczywiście napisał. To klasyczny przypadek "człowieka-orkiestry". Piotr Skotnicki jest twórcą naszej pierwszej jesiennej tego roku premiery pt. "Zabierzesz to ze sobą".

To historia rodzinna z Historią w tle, ale  jak autor podkreśla z przesłaniem uniwersalnym. Skomplikowana, wieloplanowa opowieść, z pewnym konceptem w roli wątku spajającego dramaturgicznie, wymaga koncentracji. Żadnego z wątków nie można zgubić. Jak ją konstruował w studiu Teatru Polskiego Radia i nie tylko o tym opowie podczas tradycyjnej rozmowy, towarzyszącej premierze. Sympatyków radiowego teatru ucieszy bogata tkanka dźwiękowa, a poza tym historia ta nie jest wesoła, ale od ambitnego utworu nie oczekujemy wyłącznie tego, by sprawiał nam przyjemność.

Niewiele premier mogliśmy byli przedstawić w ostatnim czasie. Cieszymy się jednak, że były tak różnorodne: realizowane w studiu Teatru Polskiego Radia, ale też podczas nagrań "w plenerze", wieloobsadowe i kameralne, tradycyjne i formalnie eksperymentujące. We wszystkich muzyka odgrywała ważną rolę. Tak wyobrażamy sobie Scenę Teatralną Trójki, mając nadzieję na wzbogacanie repertuaru o moment zaskoczenia, albo – przynajmniej – licząc na powrót, od czasu do czasu, do tego, co sprawdzone, jak legendarny Teatrzyk Zielone Oko.

Zapraszamy!

Barbara Marcinik oraz Wojciech Dorosz i Kuba Sadowski – wydawcy.

Pierwsza jesienna premiera 2020 – 27 września, godz. 20.05.

Piotr Skotnicki
– "Zabierzesz to ze sobą"

Reżyseria dźwięku:
Maciej Kubera

Występują:
Angelika Kurowska
Dorota Landowska
Henryk Talar
Marek Barbasiewicz
Monika Obara
Maria Górna
Anna Szamotuła
Remigiusz Jankowski
Paweł Paprocki
Krzysztof Antkowiak
Janusz Dzienkiewicz
oraz
Piotr Skotnicki
Maciej Kubera

Wykonanie muzyki:
Piotr Skotnicki – fortepian, instrumenty klawiszowe, programowanie
Paulina Synoradzka – śpiew, altówka

Czas trwania – 45'11"

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik

Czytaj także

Nowy sezon na STT – TZO z myszką

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 10:00
Przed tygodniem, 30 sierpnia zamknęliśmy nietypowy sezon 2019/2020 na Scenie Teatralnej Trójki. Zanim zaprosimy na pierwszą w nowym sezonie premierę, proponujemy pierwsze dwa z nowej serii powtórzeń. Najchętniej przywołujemy dawne, klasyczne słuchowiska z cyklu Teatrzyk Zielone Oko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Droga Marion – opowieści z Mazur"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 21:00
To była prawdziwa przygoda! Zaowocowała nietypowym słuchowiskiem dla "Sceny Teatralnej Trójki". W niedzielę 13 września przedstawiliśmy jego premierę. To zarazem druga premiera lata 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna, Dziecko, Matka" jeszcze raz

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 21:00
Otwierając przed dwoma tygodniami sezon na Scenie Teatralnej Trójki, powtórzyliśmy jedne z najstarszych słuchowisk zrealizowanych dla Trójki. Były to dwa Teatrzyki Zielone Oko sprzed pół wieku. Tym razem przypominamy sztukę, wyróżnioną w Trójkowym konkursie "Nasłuchiwanie: Niepodległość" w 2018 roku.
rozwiń zwiń