Czy można "wyżonglować" zdrowie psychiczne?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 00:00
Pomaga rozwiązywać problemy, akceptować porażki i uczy koncentracji – to tylko niektóre zalety żonglerki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ale de sun

 Sztuka, która błędnie kojarzona jest wyłącznie z cyrkiem, wykorzystywana jest dziś także w pracy terapeutycznej, a nawet w korporacjach. Dzięki żonglerce przełamujemy bariery w kontaktach z innymi ludźmi i stymulujemy nasz mózg do pracy.

żonglerka żonglowanie 1200.jpg
Żonglerka, czyli medytacja nieco inaczej

Czy każdy może się jej nauczyć? Jak zacząć swoją przygodę z żonglowaniem? Na czym polega pedagogika cyrku? Czy to prawda, że żonglowanie zmienia mózg? I dlaczego warto żonglować w trakcie pandemii?


Posłuchaj
49:08 2020_09_03 23_08_50_PR3_Audycja_muzyczno_publicystyczna.mp3 Żonglerka dla zdrowia psychicznego (Audycja muzyczno-publicystyczna/Trójka)

 

Odpowiedzi na te pytania szukamy z psychologiem Mirkiem Urbanem, a także z performerem Tomaszem Piotrowskim.

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczno-publicystyczna
Prowadzi: Jakub Jamrozek
Goście: Mirek Urban (psycholog, trener biznesu, coach, improwizator, pedagog cyrku), Tomasz Piotrowski (performer, inicjator akcji "Cyrk dla Rwandy", twórca ANTIRABBITY.)
Data emisji: 3.09.2020
Godzina emisji: 23.08

ml/kr

Czytaj także

"Efekt kameleona". Czy warto zmieniać swoje kolory?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 23:59
Efekt kameleona, zwany inaczej naśladownictwem, to mechanizm społeczny, który polega na kopiowaniu ludzi. Jest to zachowanie często nieświadome, automatyczne i wzajemne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Networking i wygląd. Czy ładnym w życiu jest łatwiej?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 00:00
"Wygląd nie ma znaczenia, liczy się piękne wnętrze" – to zdanie, które każdy z nas słyszał niejednokrotnie i zapewne starał się też w nie wierzyć. Prawda może być jednak inna. Pierwsze wrażenie często budujemy na podstawie tego, jak wyglądamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto być skromnym?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 10:25
Ignacy Krasicki pisał "Ten najlepszy, co się najmniej chwali", a Voltaire twierdził, że "wspaniale być skromnym, gdy jest się wielkim". Skąd u niektórych brak skromności? Czym jest fałszywa skromność według współczesnej psychologii? Zapytaliśmy o to ekspertów. 
rozwiń zwiń