Dlaczego warto korzystać z kriokomory?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 17:35
– W tym wydaniu "Biegam, bo lubię" będzie chłodno, a nawet lodowato – zaintrygował na początku audycji Krzysztof Łoniewski. Dlaczego biegacze powinni korzystać z kriokomory? 
Audio
  • Recepta na lepszą wydolność? Kriokomora! (Biegam, bo lubię/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Merla

– Krioterapia jest zabiegiem, który może się przydać biegaczom, ale amatorom innych dyscyplin sportowych. Ona działa pozytywnie na poprawę wydolności, możliwości krążeniowo-oddechowych organizmu czy poprawę gospodarki hormonalnej – wyjaśnia fizjoterapeuta Andrzej Piotrowski.

Czy krioterapia zapobiega urazom? Dlaczego warto korzystać z takiego zabiegu po kontuzji?Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski, Paweł Januszewski
Gość: Andrzej Piotrowski (fizjoterapeuta) 
Data emisji: 28.11.2019 
Godzina emisji: 17.22

kw

Czytaj także

Warto czasem zwolnić, czyli kilka słów o maszerowaniu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:35
– Nawet zawodowi biegacze stosują marsze, które służą zwiększeniu wydolności fizycznej. Dzięki temu organizm lepiej adaptuje się do większego wysiłku – wyjaśnia dr Wojciech Słowiński, ortopeda Enel-Sport, ekspert medyczny Wings for Life World Run w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Sparty i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:35
– Planuję biec bez snu, ile się da, dopóki nie wymuszą na mnie tego warunki – mówi ultramaratończyk, Łukasz Sagan, który 15 listopada nad ranem rozpocznie swój drugi Bieg Filippidesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyścig z pumą i samym sobą. "Ultrabiografia" Piotra Hercoga

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 17:30
– "Ultrabiografia" to książka głównie o różnych przygodach, które mi się przytrafiły, ale ktoś spostrzegawczy będzie mógł wyciągnąć z niej dużo wniosków – zdradza ultramaratończyk górski i trener, Piotr Hercog.
rozwiń zwiń