Polskie Radio
Section05
Krzysztof Łoniewski

Imprezy biegowe w COVID-owych realiach

Pandemia i będące jej skutkiem ograniczenia spowodowały, że czas w kalendarzu imprez biegowych zatrzymał się i uparcie nie chce ruszyć z miejsca. Wiele tego typu wydarzeń zostało przeniesionych na luty i marzec. Wyjątkiem nie jest Zimowy Bieg Bieszczadzki, którego start został przesunięty z końcówki stycznia na 20 marca. O obecnej, dosyć słabej kondycji branży imprez biegowych opowiedział Mirosław Bieniecki, dyrektor Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego.
Zobacz więcej na temat:  bieganie zdrowie Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA Trójka

Z podszczecińskiej wsi na najwyższe podium

Paweł Januszewski jest jedynym w historii polskiej lekkoatletyki mistrzem Europy na dystansie 400 m przez płotki. Złoto zdobył w Budapeszcie w roku 1998, zaledwie rok po ciężkim wypadku samochodowym! Dzisiaj jest trenerem, dziennikarzem, znanym popularyzatorem sportu: współtwórcą i współprowadzącym trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie mistrzostwa europy Krzysztof Łoniewski Paweł Januszewski Trójka

Zielone Punkty Kontrolne. Bieganie na orientację

– Przez wiele tygodni staraliśmy się zachęcać Państwa do biegania czy też szybkiego spacerowania z mapą. W tej audycji pojawiały się też informacje, gdzie w weekendy można wystartować w zawodach na orientację. I takie informacje nadal można znaleźć, ponieważ sezon w orienteeringu trwa cały rok – podkreśla dziennikarz sportowy Igor Błachut.  
Zobacz więcej na temat:  bieganie Krzysztof Łoniewski Trójka Igor Błachut zawody

Jak imprezy biegowe, to tylko w górach

Minione osiem miesięcy dało się we znaki organizatorom wszelkich imprez, a imprezy biegowe nie były wyjątkiem. Miejscem, w którym organizowanie zawodów okazało się najbezpieczniejsze i najbardziej zbliżone do "przedpandemicznej" normalności okazały się góry. – Imprezy górskie można rozgrywać bezpiecznie i liczymy na to, że w przyszłym roku wrócimy do frekwencji z poprzednich lat – powiedział w "Biegam, bo lubię" Mirosław Bieniecki, dyrektor kultowego Biegu Rzeźnika.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski Trójka bieganie

Biegowe zwiedzanie Ełku z Tomaszem Andrukiewiczem

– Ełk to nazwa, którą wymawia się krótko, ale długo pamięta – to lokalne powiedzenie przypomniał w Trójce Tomasz Andrukiewicz – prezydent miasta i pasjonat biegowych treningów. Do Ełku warto się wybrać nie tylko po to, by zwiedzić wybudowany w XV wieku Zamek Krzyżacki czy zobaczyć Ełcką Kolej Wąskotorową, ale także po to, by po prostu pobiegać!
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski Trójka zawody bieganie Mazury

Biegać też trzeba umieć. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Może wydawać się, że skoro już podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu regularnych treningów biegowych, wystarczy wyjść z domu i biec przed siebie jak najprędzej i jak najdłużej. Nie jest to jednak takie proste – oprócz odpowiedniego obuwia potrzebujemy wiedzy o tym, jak się poruszać, by uniknąć urazu, a następnie kontuzji. Wskazówek w tej kwestii udzielił nam fizjoterapeuta dr Remigiusz Rzepka.
Zobacz więcej na temat:  bieganie Krzysztof Łoniewski Trójka ćwiczenia technika