Biegiem po zapis na PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Co czeka zawodników w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:30
– Zostało ostatnie sto miejsc, a więc wszyscy, którzy chcą jeszcze pobiec w półmaratonie PKO Nocny Wrocław 2020, muszą się śpieszyć – zachęca dyrektor biegu Wojciech Gęstwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wydarzenie nie odbywało się… w czerwcu!
Audio
  • W oczekiwaniu na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (Biegam,bo lubię/Trójka)
Zawodnicy na moście Grunwaldzkim podczas 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton 2019
Zawodnicy na moście Grunwaldzkim podczas 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton 2019Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Już w pierwszym tygodniu zapisów do udziału w 8. edycji półmaratonu zgłosiło się 11,5 tys. osób, gdzie dostępnych numerów startowych było 13 tys. W 2019 roku w ramach imprezy ulicami Wrocławia pobiegło 10740 uczestników i wszystko wskazuje na to, że 20 czerwca o godz. 22.00 ta liczba będzie jeszcze wyższa.

Organizatorzy ubiegłorocznego PKO Nocny Wrocław Półmaraton dołożyli wszelkich starań, by tę masową imprezę uczynić jak najbardziej proekologiczną – zapewnili zawodnikom wodę kranową ze specjalnych nalewaków, plastikowe kubki zastąpili biodegradowalnymi, a puszki po napojach izotonicznych zbierali na miejscu, by przeznaczyć je do ponownego przetworzenia. Dlaczego jeszcze warto zająć jedno z ostatnich miejsc?

– Gwiazdą półmaratonu niezmiennie jest Wrocław wieczorową porą. Wszystkie mosty zostaną podświetlone. Będzie też muzyka, w tym roku rockowa. Będziemy bawić się przy AC/DC, Metallice, Guns 'n Roses, Bon Jovi. Największy hit to przebiegnięcie środkiem jednego z nielicznych w Polsce obiektów UNESCO, wrocławską Halą Stulecia – opowiada Wojciech Gęstwa.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli odprężyć się po biegu, oglądając wyjątkowy pokaz fontanny multimedialnej.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Gość: Wojciech Gęstwa (dyrektor PKO Nocny Wrocław Półmaraton)
Data emisji: 16.01.2020 
Godzina emisji: 17.24

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

Warto czasem zwolnić, czyli kilka słów o maszerowaniu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:35
– Nawet zawodowi biegacze stosują marsze, które służą zwiększeniu wydolności fizycznej. Dzięki temu organizm lepiej adaptuje się do większego wysiłku – wyjaśnia dr Wojciech Słowiński, ortopeda Enel-Sport, ekspert medyczny Wings for Life World Run w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Sparty i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:35
– Planuję biec bez snu, ile się da, dopóki nie wymuszą na mnie tego warunki – mówi ultramaratończyk, Łukasz Sagan, który 15 listopada nad ranem rozpocznie swój drugi Bieg Filippidesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyścig z pumą i samym sobą. "Ultrabiografia" Piotra Hercoga

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 17:30
– "Ultrabiografia" to książka głównie o różnych przygodach, które mi się przytrafiły, ale ktoś spostrzegawczy będzie mógł wyciągnąć z niej dużo wniosków – zdradza ultramaratończyk górski i trener, Piotr Hercog.
rozwiń zwiń