Warszawska "1 Mila" w czterech wariantach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 17:30
Koniec wakacji oznacza zarazem wysyp ciekawych imprez biegowych. Warto wziąć w nich udział, dopóki jest odpowiednia pogoda. No i zanim kolejna fala pandemii, która właśnie nadchodzi, nie spowoduje, że odwołane zostaną wszystkie imprezy. A więc korzystajmy, dopóki możemy!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlebSStock/Shutterstock.com

bieg na orientację  jesień zawody las 1200.jpg
Biegi na orientację: duża niewiadoma i duża przyjemność

Jedną z takich imprez jest "1 Mila", która odbędzie się w sobotę 11 września na warszawskim AWF. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają, gdyż obok konkurencji biegowych będzie tam wiele innych atrakcji dla całej rodziny.


Posłuchaj
04:47 2021_09_02 17_23_00_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 "! mila" na warszawskim AWF (Biegam, bo lubię/Trójka)

– Będzie można się sprawdzić w czterech konkurencjach. Pierwsza to nasza sztandarowa jedna mila – 1609 m. "Lekka piątka" to bieg na pięć kilometrów: jedno okrążenie po stadionie, dwie piękne pętle po kampusie AWF i powrót na stadion. Trochę po bieżni, trochę po asfalcie, więc będzie szybko. Jeśli ktoś się szykuje na życiówkę, to tym bardziej zapraszamy – zachęca Magda Sołtys. – Będą też sztafety 4 x 400 m oraz biegi dla dzieci: "Kinder Joy of moving" – dodaje.

– Stadion, kibice, komentarz sportowy na żywo, każdy dostaje imienny numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na starcie swojej serii, tak więc naprawdę można się poczuć jak na prawdziwym mitingu lekkoatletycznym – wylicza gość Trójki.

Atmosfery na imprezie dopełni obecność polskich gwiazd sportu, które już się zapowiedziały: Marcina Lewandowskiego, ambasadora "1 Mili" i najwybitniejszego polskiego średniodystansowca, olimpijek Agnieszki Kobus-Zawojskiej i Sofii Ennauoi, znakomitego dziesięcioboisty Pawła Wiesiołka oraz Kuby Wawrzyniaka i Łukasza Kadziewicza. Ze wszystkimi będzie można stanąć na starcie i zmierzyć się na stadionie.

Poza biegami organizatorzy szykują sportowe miasteczko, w którym przez cały dzień będą się działy przeróżne rzeczy. Będzie mobilne muzeum Totalizatora Sportowego, czyli interaktywna wystawa o historii polskiego sportu. Będą spotkania z gwiazdami i rozmowy o sporcie i zdrowym stylu życia, oraz foodtracki i leżaki.

– Impreza ma także wymiar społeczny: dowolny pakiet startowy można kupić w wariancie charytatywnym. To oznacza cegiełkę na program stypendialny "Wybiegaj w przyszłość" skierowany do młodych, zdolnych biegaczy, którym warunki materialne nie pozwalają kontynuować treningów i kariery sportowej – wskazuje Magda Sołtys.

1 MILA 2020. Poczuj emocje startowania na bieżni!/YouTube 1 MILA


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Magda Sołtys (organizatorka wydarzenia "1 mila")
Data emisji: 02.09.2021
Godzina emisji: 17.23

pr

Czytaj także

"Przegoń raka dla dzieciaka". Biegają i pomagają

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 17:30
– W tym roku biegniemy z Bagdadu do Rzymu. Zrobimy to, nie przekraczając granic Polski, ale będziemy przekraczać inne granice. My – granice własnej wytrzymałości, wy – granice ludzkiego pomagania – mówi Małgorzata Hawel, współorganizatorka charytatywnego biegu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegi w górach i w terenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:30
– Te biegi to zupełnie inne doznanie. Pozwalają kontemplować przyrodę, podziwiać widoki i spotykać się z równie zakręconymi ludźmi, co my. Taki bieg to reset psychofizyczny i okazja do rozładowania napięcia – mówił w audycji "Biegam, bo lubię" Sławek Konopka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawy festiwal biegowy. Ultras Oliwski - Wokół Radości

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:28
"Ultras Oliwski – Wokół Radości" to wydarzenie dedykowane fanom biegania i rodzinom, które lubią aktywnie spędzać czas. Jak zapewniają organizatorzy, atrakcji nie zabraknie. 
rozwiń zwiń