Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 14:15
Skrzypek, wokalista, architekt i góral. Twierdzi, że jego siła wynika właśnie z mocnych, góralskich korzeni. I to one nigdy nie pozwoliły mu pójść na skróty. O tym opowiada także na scenie, bo przecież poprzez śpiewanie opowiada o własnym losie.
Sebastian Karpiel-Bułecka i Katarzyna Stoparczyk
Sebastian Karpiel-Bułecka i Katarzyna StoparczykFoto: Polskie Radio

cugowski1200x600.JPG
Krzysztof Cugowski: jestem leniwy, praca mnie męczy

Jak na wszechstronnego muzyka przystało, gra na skrzypcach, dudach, słowackiej fujarze. Ponoć także całkiem nieźle potrafi grać na... ludzkich nerwach. To ostatnie szczególnie wtedy, kiedy zamyka się w sobie i trudno się do niego dostukać. Może właśnie dzięki temu powstają jego piosenki – te przebojowe, ale również i te mniej znane. A przecież wszystkie równie piękne i szczere... 


Posłuchaj
47:34 2020_11_07 13_08_11_PR3_Myslidziecka_357.mp3 Sebastian Karpiel Bułecka o swoich nadziejach, lękach i radościach (Myślidziecka3/5/7/Trójka)

Muzyk nie ukrywa, że nie jest mu łatwo mówić o sobie: – Charakter mam trudny, co wynika pewnie z mojej nadwrażliwości, z tego, czym się zajmuję. Jestem artystą, a tacy ludzie często bujają w obłokach, często są nadwrażliwi, zbyt emocjonalni. I te emocje czasem moje życie dominują, więc... – przyznaje w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk. – Podejrzewam, że to nie jest łatwe dla kogoś, kto musi ze mną żyć – dodaje.

Sebastian Karpiel-Bułecka, Marek Piekarczyk – Kocham wolność // Koncert dla Niepodległej/YouTube Niepodległa


Dla Sebastiana Karpiela-Bułecki zmiany są wpisane w ludzkie życie. – Każdy człowiek, idąc przez życie, zmienia się w jakiś sposób. O to w życiu chodzi, aby się rozwijać, prawda? Może są tacy ludzi, którzy jeszcze do tego nie doszli, ale większość jednak chce zmian, iść w przód. Dreptanie w miejscu jest nudne –mówi.

– Nie chcę popadać w melancholijny nastrój, ale wszyscy zmierzamy w jednym kierunku, do jednego punktu. I im prędzej się z tym pogodzimy, im prędzej oswoimy się z tą myślą, tym lepiej dla nas, tym łatwiej będzie nam żyć – mówi artysta, choć przyznaje, że sam jeszcze się z tym nie oswoił. – Ale myślę, że to też przychodzi z wiekiem – dodaje.

Zakopower – Boso (Official Video)/YouTube KayaxTV


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Sebastian Karpiel-Bułecka (skrzypek, wokalista, architekt, lider zespołu Zakopower)
Data emisji: 7.11.2020
Godzina emisji: 13.08

pr

 

 

Czytaj także

Renata Przemyk: dałam radę, choć nie było łatwo

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 14:15
Nasz gość przez lata krył za potężnym głosem ogromną niepewność i wrażliwość. - Miałam przeświadczenie, że muszę się pojawić na scenie i że jeśli tam się uda, to ze wszystkim się uda - opowiada Katarzynie Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pszoniak w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 09:00
Dziś rano dotarła do nas smutna informacja: w wieku 78 lat zmarł wybitny aktor Wojciech Pszoniak. W tym smutnym dniu przypominamy jego wizytę w studiu Trójki i piękną, szczerą rozmowę, którą odbył z Katarzyną Stoparczyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: mam w sobie dużo z mamy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 14:15
Naszym gościem jest ktoś, komu życie już na samym starcie zaproponowało niezwykle ekscytujące doznania. Bywało, że wymagały one ogromnej dojrzałości i całkiem sporej odporności na stres.
rozwiń zwiń