Teresa Lipowska: jestem niezwykle energetyczna

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:00
Dzisiaj, szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość". Jednak, jak sama mówi, "były czasy, że grałam wszystko: rzodkiewki, kapustę, księżniczki, wszystko jak leci. I grałam to dobrze! Ale najbardziej kochałam grać w Kabarecie "Dudek".
Teresa Lipowska
Teresa LipowskaFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Stoparczyk Nowicki 1200.jpg
Jan Nowicki: kobiety utrzymują porządek na świecie

Teresa Lipowska była i ciągle jest wulkanem energii. – Przez całe życie lubiłam marzyć i wyciągać ręce po niemożliwe. I robię tak do dzisiaj – mówi aktorka. – Dla mnie największym dramatem jest to, że czuję się na 50 lat, a skończyłam już 83. Mentalnie wydaje mi się, że mogłabym jeszcze tyle zrobić: i szybciej, i lepiej. Niestety, warunki zdrowotne hamują pewne rzeczy... – przyznaje ze smutkiem.


Posłuchaj
50:24 2020_11_14 13_07_29_PR3_Myslidziecka_357.mp3 Spotkanie z Teresą Lipowską (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)

Jak sama mówi, muzyka daje jej siłę i rozpęd: – Jest kilka utworów, które mnie rozżarzają. Ale taki ogień daje mi też praca. W związku z tym, ja nie bywam zmęczona, oczywiście w cudzysłowie – śmieje się. – Nie bywam nieszczęśliwa: ja bywam załamana, kiedy mi coś nie wyjdzie - dodaje.

O Tobie myśleć nie przestanę – Teresa Lipowska/YouTube Najlepsza polska muzyka 


– Bywa tak, że ciężko pracuję nad rolą, się spalam, denerwuję się, załamuję. I nagle mi wyjdzie, sama jestem z tego zadowolona, a jeszcze ludzie to dobrze oceniają, to dla mnie jest najwyższe szczęście, jakie można sobie w życiu wyobrazić – opowiada.

1000 razy "M jak miłość" – Teresa Lipowska/YouTube serialetvp


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Teresa Lipowska (aktorka)
Data emisji: 14.11.2020
Godzina emisji: 13.07

pr

Czytaj także

Wojciech Pszoniak. Ostatnia rozmowa z Katarzyną Stoparczyk

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 15:00
19 października wieku 78 lat zmarł Wojciech Pszoniak. Dwa lata wcześniej aktor pojawił się na zaproszenie Katarzyny Stoparczyk w studiu Trójki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: mam w sobie dużo z mamy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 14:15
Naszym gościem jest ktoś, komu życie już na samym starcie zaproponowało niezwykle ekscytujące doznania. Bywało, że wymagały one ogromnej dojrzałości i całkiem sporej odporności na stres.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 14:15
Skrzypek, wokalista, architekt i góral. Twierdzi, że jego siła wynika właśnie z mocnych, góralskich korzeni. I to one nigdy nie pozwoliły mu pójść na skróty. O tym opowiada także na scenie, bo przecież poprzez śpiewanie opowiada o własnym losie.
rozwiń zwiń