"Muzyce się nie odmawia". Parasoul i ich debiut w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 19:00
Parasoul to efekt muzycznej fascynacji vintage'owymi dźwiękami – korzeniami soulu, R&B, funka i bluesa. – Trudno nie inspirować się takimi brzmieniami. To jest coś, co do dzisiaj buduje muzykę. Brzmienia z tamtych lat wciąż powracają w nowych odsłonach – mówił w Trójce lider zespołu Agenor Hofmann-Delbor.
Parasoul
Parasoul Foto: mat. promocyjne

John Maus 1200.jpg
Godzina z nowościami w blasku Księżyca

Stare brzmienia w nowym wydaniu

Jak się okazuje Szczecin, skąd pochodzi kwintet, to mała ojczyzna motownowych brzmień. – W szczecińskich klubach przewija się dużo takiej muzyki. To słychać w graniu różnych muzyków, którzy mają okazję tu działać – przyznaje Agenor. – Mnie troszeczkę zainspirowała kapela Black Pumas. Był to dla mnie motor do tego, by nie bać się nawiązywania do starszych brzmień, ale w nowej odsłonie. Nie jest to odkrywanie Ameryki, ale daje straszną przyjemność z grania – dodaje. 

Posłuchaj
97:28 2021_01_30 17_10_02_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Zabawa starymi brzmieniami w wydaniu grupy Parasoul (Trójka Żąda debiutów)

 

Zabawa muzyką

Parasoul, jak większość artystów, ostatni koncert przed publicznością zagrali w marcu ubiegłego roku. Oczekiwanie na powrót na scenę wypełniają sesjami nagraniowymi na żywo i pracą nas nowymi utworami. Za tworzenie kompozycji odpowiada Agenor. Jest również wokalistą i drugim gitarzystą. – Muzyce się nie odmawia, więc trzeba coś robić, jeżeli ma się taką potrzebę. Trudno powiedzieć, skąd ona przychodzi. Zespół niewątpliwie wymaga dużego zaangażowania, żeby coś powstało. Zawsze staramy się bawić muzyką – powiedział muzyk w rozmowie z Tomaszem Żądą.W oczekiwaniu na płytowy debiut

Zespół obecnie ma na swoim koncie dwa utwory studyjne. Pierwszy to "Exhale", który powstał przy okazji pracy nad innymi kompozycjami i który można było usłyszeć w audycji. Drugi nosi tytuł "Last Christmas Was Better" i jest, jak twierdzi Agenor, humorystycznym nawiązaniem do wiadomego przeboju duetu Wham. Wkrótce Parasoul znów przekroczą próg studia nagraniowego. – Mamy w planach intensywnie pracować nad płytą. Mam nadzieję, że ukaże się w maju – zapowiada artysta.

Parasoul - Let's melt this ice (live session)/Parasoul

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Gość: Agenor Hofmann-Delbor (wokalista i gitarzysta grupy Parasoul)
Data emisji: 30.01.2021
Godziny emisji: 17.10, 18.07

kr

Czytaj także

Pozytywne rytmy na początek roku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 19:15
Jak co tydzień Tomasz Żąda zaprezentował dwie godziny polskiej muzyki: tej nowej, ale też tej pełnej wspomnień. A że to dopiero pierwsze dni nowego roku, więc na dobry początek zabrzmiały pozytywne wibracje najlepszego w Polsce specjalisty od muzyki reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka jako forma terapii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 19:15
Jak w każdą sobotę Tomasz Żąda zaprosił na dwie godziny polskiej muzyki: nowej i starej, spokojnej, melancholijnej, ostrej i żywiołowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kmieciak o współpracy z Michałem Wiraszką i nadchodzących albumach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 17:11
– To jest troszeczkę odskok od tej współczesnej klasyki, z którą romansuję na co dzień i do której wracam. Druga płyta instrumentalna jest już na ukończeniu. W tym roku planuję dwa wydawnictwa. Pierwsza w kolejności jest płyta z piosenkami i zaproszonymi gośćmi z różnych światów muzycznych – zapowiada kompozytor. 
rozwiń zwiń