Obietnice, deklaracje, przyrzeczenia (jak to zwykle w Nowym Roku)

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 15:00
Jak co roku – także w tym, który właśni się zaczął, a który ma nam przynieść wyzwolenie od COVID-19 – obiecujemy sobie to, co ma nadać sens naszemu życiu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/vesna cvorovic

Przysięgamy sobie dozgonne uczucie (jak zawsze); wierzymy, że nasza miłość jest tak wyjątkowa, że przetrwa, choć do jej podtrzymywania potrzebujemy słów; wyrażamy nadzieję na prowadzenie zdrowszego trybu życia i lepszą dietę; deklarujemy sensowniejszą gospodarkę zasobami naszego umysłu i ciała.


telefon stary retro czarny ebonit free 1200.jpg
Przedmiot, który od 150 lat mówi do nas ludzkim głosem

Tak – Nowy Rok sprawia, że wierzymy w lepszą przyszłość, która zacznie się wraz z uderzeniem zegara.


105:07 2021_01_02 13_05_48_PR3_Francuski_Lacznik.mp3 Muzyczne obietnice i postanowienia – nie tylko noworoczne (Francuski Łącznik/Trójka)

 

A jakie obietnice najczęściej sobie składamy? Oto one – piosenki z deklaracjami typu "Je te promets", "Je te jure", "The Promise", "I promise", "Obiecał mi".


Johnny Hallyday - Je te promets (Clip Officiel Remasterisé) / Johnny Hallyday Officiel
 

***

Tytuł audycji: Francuski Łącznik
Prowadzi: Monika Małkowska
Data emisji: 2.01.2020
Godzina emisji: 13.05


Czytaj także

Gdzie te niegdysiejsze śniegi?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 14:07
– Chyba każdy tęskni za takim obrazkiem: wielkie, białe płaty, miękko padające za oknem, a wewnątrz mieszkania czy domu ciepło, jasno; roziskrzona choinka, pięknie ubrany stół, do tego aura miłości i wzajemnego zrozumienia. Banał? Oczywiście! Banał spopularyzowany przez tysiące filmów, miliony wysłodzonych pocztówek, miliony utworów muzycznych – mówiła, zapraszając na audycję o… śniegu Monika Małkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różne kraje, odległe epoki. Świąteczna podróż z "Francuskim łącznikiem"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 14:07
– Najpiękniejsze w roku święta nie zawsze przebiegają po naszej myśli i zdarza się z przyczyn od nas niezależnych, że nie możemy obchodzić ich w rodzinnym czy przyjacielskim gronie i wtedy Boże Narodzenie trzeba mieć w sobie. Trzeba łączyć się z bliskimi myślami i uczuciami, kiedy fizycznie jest to nie do zrealizowania. Wojna czy choroba nieraz stają w poprzek planom, czy tradycji. Trzeba przetrwać i pomocna jest w tym muzyka, ta tradycyjna i ta mniej znana – mówiła Monika Małkowska
rozwiń zwiń