Polskie Radio
Section05
Adam Dobrzyński

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Julia Maria Dobrowolska, Tara Fuki i dużo nowości

W audycji nowa płyta na jubileusz 20-lecia istnienia zespołu Tara Fuki (czeski zespół, który piosenki śpiewa w większości po polsku), ponadto nowa płyta Roberta Deliry Jaworskiego znanego z zespołu Żywiołak "Kontinuum"- muzyczna opowieść o wybitnym polskim alchemiku Michale Sędziwoju oraz Terri Lyne Carrington - płyta na styku wielu gatunków muzycznych.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka

"Stare, znane, zapomniane". Grupa "Cytrus" oraz wyjątkowe archiwalia

W audycji archiwalne nagrania trójmiejskiej grupy Cytrus, po raz pierwszy na płycie wydana ścieżka dźwiękowa z serialu "Czterej pancerni i pies" oraz nieznane nagrania - zapomnianej formacji Rodzina Pastora - w zasadzie wszystkie, jakie po zespole zostały w telewizyjnych i radiowych archiwach (rok 1971 i 1972) w tym absolutna perełka - koncertowe nagranie z 14.06 1972 roku z 340 wydania "Podwieczorka przy mikrofonie".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka polska piosenka

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Podróż do Ugandy i Puerto Rico

Tym razem zapraszam na muzyczną podróż do Ugandy za sprawą historii "Królowej z Katwe" - opowieści o Ugandzie, jej historii i położeniu. Będzie też król reggaetonu i trap - gwiazda z Puerto Rico - Ozuna (obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych artystów całej sceny Latino) i pierwsza część przeglądu barwnego słoweńskiego rynku muzycznego
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka Uganda

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Pendragon, Arena, Jon Anderson

Opowieści o ulubionych miastach Anneke Van Giersbergen i jej Vuur, nowe dźwięki od Pendragon i ostatnia płyta Areny (a zatem Clive Nolan, dzisiaj z dwóch muzycznych stron), po cichutku wydana nowa płyta Jona Andersona, Hedone w genialnym remiksie, Marc Almond i opowieści o ostatnim Królu Wikingów i m.in. pamiętnej bitwie pod Stamford Bridge - za sprawą Alexandra Krulla i jego Leave's Eyes..
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka