Polskie Radio
Section05
Adam Dobrzyński

"Co nam w duszy gra". Michał Dziadosz i Ryszard Wojciul

W audycji pojawi się Michał Dziadosz z solowym projektem Strange Pop. Muzycznie jest to podróż do przełomu lat 70. i 80. XX wieku. Stąd tajemniczy tytuł "1979-1982". Muzyk znów skoncentrował się na klasycznych brzmieniach i tradycyjnych  formach, rozszerzając swój warsztat o bardziej przestrzenne, choć z drugiej strony surowsze obszary  dźwiękowe. Tekstowo to album koncepcyjny o zrywaniu toksycznych relacji.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Tomek Kudelski

W audycji gościł Tomek Kudelski, który opowiadał o płycie "Call The Distant". To album o wyjątkowym, międzynarodowym rodowodzie. W pracach nad płytą wzięli udział artyści, muzycy i inżynierowie dźwięku pochodzący z Polski, Hiszpanii, Kuby, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca zrealizowano na Majorce, stolicy archipelagu Balearów.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

Małgosia Guthman-Zalewska oraz Gary Guthman

Małgosia opowiada: "W październiku 1992 Gary Guthman napisał cykl wierszy zatytułowanych "The Nine Doors". Artysta kończył wówczas czterdzieści lat, a będąc ciągle w podróżach koncertowych, szukał ukojenia w studiowaniu filozofii i sensu życia. Zainteresował się dawnymi tekstami filozoficznymi związanymi z astronomią i astrologią co w powiązaniu z ciągłymi zmianami kontynentów czy zetknięciu z innymi kręgami kulturowymi popychało go do spisania własnych przemyśleń w grubym brulionie.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci