Polskie Radio
Section05
czas wolny

Jak wydawać mniej na zakupy? Ekspert podpowiada, czego nie kupować

Prawdopodobnie każdy z nas wydaje pieniądze na niepotrzebne zakupy. Często to są jakieś słodkości na mieście, kolejne ubrania, kosmetyki czy nieprzemyślane zakupy przez internet. Dlaczego tak łatwo pieniądze uciekają z naszego portfela? - Bo ich nie kontrolujemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Łopuszyńska, znana w sieci jako Finansowa Mama.
Zobacz więcej na temat:  czas wolny Weronika Puszkar zakupy zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy online zakupy przez internet Joanna Łopuszyńska

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia związane z nauką i eksperymentami. Zaplanowane jest ostatnie spotkanie związane z postacią Leonarda da Vinci. Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Chuderska Ferie zimowe biblioteka Nowy Sącz czas wolny radio dla dzieci

Przyjaźń w pracy i po pracy. Czy jest możliwa?

Relacje z ludźmi, z którymi pracujemy na co dzień, często wykraczają poza sferę zawodową. - Szukamy osób, z którymi możemy dzielić się naszymi troskami i które w tych troskach nas rozumieją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Żydek, przedstawiciel jednej z agencji pracy. Czy warto ze współpracownikami spotykać się w czasie wolnym?
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody praca życie zawodowe przyjaźń czas wolny Weronika Puszkar

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas ferii zimowych

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy otwiera swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy przygód. "Polska w baśniach i legendach" to hasło przewodnie towarzyszące programowi ferii zimowych. Program, który właśnie (12.02) wystartował z pełnym rozmachem, zachęca dzieci i młodzież do odwiedzenia świata wyobraźni, kierując się w stronę mądrości ukrytej w baśniach i legendach.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio dla dzieci Bydgoszcz

Aktywne Ferie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju

W czasie tegorocznych ferii zimowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na liczne zajęcia dla dzieci.  Są to m.in. lekcje karate, na które zapraszani są zarówno dzieci, jak i ich rodzice, lekcje boksu, warsztaty szachowe i liczne wycieczki. O szczegółach oferty opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Agnieszka Badach z MOSiR w Jastrzębiu Zdroju.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe Jastrzębie-Zdrój czas wolny radio dla dzieci radio dla rodziców

Aktywne ferie zimowe w Łodzi, Gdańsku i Lublinie? O wszystkim w Polskim Radiu Dzieciom

Zimowe "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom" nabierają tempa, a wraz z nimi rozkwita bogata oferta aktywności dla dzieci, młodzieży i rodzin na czas ferii zimowych. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się interesującym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych, sportowych i nie tylko. Co ciekawego mają do zaoferowania Gdański Ośrodek Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie? Po szczegóły zapraszamy poniżej.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio dla dzieci czas wolny Gdańsk Łódź

Poznaj tajniki teatru. Ferie w Teatrze Guliwer w Warszawie

Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedziła Ania Przygoda, aktorka Teatru Guliwer, aby podzielić się teatralnymi nowinkami na czas ferii. Teatr Guliwer w Warszawie, znany z kolorowego budynku przy ulicy Różanej, to miejsce, które przyciąga wzrok już od progu. A dalej, w innych salach odbywają się zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach. To warsztaty podczas których najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej o tajnikach teatru, animacji, pracy aktora i interpretacji. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny Martyna Chuderska

"Odjazdowy ekspres zimowy" - Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe dzieci czas wolny radio dla dzieci

Adam Sztaba i warsztaty Orchestra4Young. Co będzie się działo w Bydgoszczy?

To już ostatni moment, żeby przesłać zgłoszenia do III edycji warsztatów Orchestra4Young prowadzonych przez Adama Sztabę. Podczas ferii zimowych młodzi ludzie w Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy będą przygotowywać wspólnie koncert. - Spotykają się ludzie z całej Polski i mamy kilka dni na wspólne granie - mówi kompozytor w Czwórce. - Można wiele się nauczyć.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo rozrywka czas wolny Adam Sztaba warsztaty młodzież Ferie zimowe

Sylwester z Polskim Radiem Dzieciom

Sylwester 2024 dla dzieci i rodziców zaplanowało Polskie Radio Dzieciom. 31 grudnia od  godziny 19:00 zaczęliśmy wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki. Na ten wyjątkowy wieczór i niezwykłą noc Polskie Radio Dzieciom przygotowało zabawę dla całych rodzin. Bawiliśmy się przy dźwiękach tanecznych hitów dla małych i dużych. Nie zabrakło też okazji do złożenia muzycznej dedykacji dla najbliższych. Noworoczne życzenia można było składać mailowo i telefonicznie! Te odczytane na antenie nagrodzone były płytowymi upominkami.
Zobacz więcej na temat:  czas wolny Nowy Rok radio dla dzieci Adam Dobrzyński