Polskie Radio
Section05
czas wolny

Ojcowski wyjazd z dzieckiem. Bezcenne chwile sam na sam

W wychowaniu dziecka oboje rodzice pełnią równie ważną rolę, a coraz większa świadomość ojców na temat ich znaczenia w rodzinie napędza ich do bycia blisko ze swoimi dziećmi. Szansą na spędzenie czasu razem są m.in. wspólne wyjazdy, które budują i zacieśniają więzi. Niemniej jednak wycieczka z maluchami, podczas której jest się ich jedynym opiekunem może być wymagająca. Jak zatem ojcowie mogą przygotować się do spędzania czasu sam na sam z dzieckiem? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Michałem Alickim, twórcą bloga "Tata Szef".
Zobacz więcej na temat:  wakacje rodzicielstwo ojcostwo rozwój dziecka czas wolny radio dla rodziców radio dla dzieci

Polskie Radio Kierowców ponownie w bolidzie F1!

Miłośnicy motorsportu w Polsce mają szansę poczuć się jak kierowcy Formuły 1. Na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim można przejechać się aż 3 typami bolidów – dwusiedzeniowym BMW Sauberem 06 X2, Renault 2000 i w końcu Mod Williamsem FW29, tym samym, którym w sezonie 2007 jeździł Nico Rosberg! Na lipcowej odsłonie wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1” nie zabrakło także dziennikarek PRK.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy TOR zabawa prezenty społeczeństwo czas wolny

Lato w mieście. Jakie atrakcje czekają w Warszawie?

Wakacje w mieście można spędzić ciekawie różnorodnie i "kulturalnie", co udowadnia Muzeum Warszawy. W jego placówkach oraz przestrzeni miejskiej dużo się będzie działo. - Mamy wiele warsztatów, wystaw, wydarzeń i aktywności dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów a także całych rodzin - mówi Monika Michałek z Muzeum Warszawy. - Program jest bardzo bogaty.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA Marta Zinkiewicz Warszawa lato rozrywka czas wolny

Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Wakacje dwupokoleniowe z pokoleniem dziadków powinny być z jednej strony interesujące i atrakcyjne dla wnucząt, z drugiej - nie mogą zbyt męczyć dziadków. Jak zorganizować takie wakacje dwupokoleniowe? Jak tych wakacji nie zmarnować i co zrobić, żeby obie strony mogły z nich czerpać? O tym mówiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Beata Borucka, znana wszystkim jako Mądra Babcia.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 radio dla dzieci radio dla rodziców czas wolny dziadek babcia wychowanie

Dzień Ojca z Polskim Radiem Dzieciom!

Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wspólnego celebrowania Dnia Ojca. Stacja zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w całodniowej zabawie, związanej z tym wyjątkowym dniem. Najmłodsi słuchacze mogli składać życzenia swoim tatusiom oraz dedykować im wyjątkowe piosenki. Wystarczyło zadzwonić na skrzynkę głosową i zostawiać życzenia, które zostały wyemitowane na antenie stacji.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio bez reklam Podcast Strefa rodzica ojcostwo macierzyństwo czas wolny

Wakacje tuż-tuż! Jak pomóc dziecku w samodzielności

Nie da się zrobić wakacji od rodzicielstwa i wychowywania pociech. Wspólny wyjazd to czas, w którym oczekiwania mogą mijać się z rzeczywistością. I mowa tu o oczekiwaniach obu stron. Z pomocą przychodzą zasady. Każdy moment na wdrożenie pozytywnej dyscypliny jest doby. O niej, w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom mówiła trenerka pozytywnej dyscypliny, Agnieszka Białecka-Rutkowska. 
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 rodzicielstwo wychowanie czas wolny Strefa Rodzica

Gdzie zobaczyć Szekspira w Warszawie? Wybierz się do parku

Rusza kolejna odsłona projektu "Szekspir w parku". Tym razem na scenie plenerowej w parku na warszawskim Wilanowie zostanie wystawiony spektakl "Sen nocy letniej". - Scena jest umowna, jesteśmy na lekkim podniesieniu, ale bez dachu, co oznacza, że totalnie zacieramy granicę pomiędzy nami a publicznością - mówi aktor Łukasz Kurczewski. - Chcemy, żeby publiczność była jak najbliżej nas.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo William Szekspir TEATR czas wolny spektakl

Akcja "Lato w teatrze" ma już piętnaście lat!

"Lato w teatrze" funkcjonuje już od piętnastu lat. Od początku działalności są organizowane dwutygodniowe warsztaty, zakończone pokazem. "To, co się odbywa w trakcie tych dwóch tygodni, zależy od zespołów projektowych. Organizowane są wszelkiego rodzaju zajęcia twórcze, od takich stricte teatralnych po dramaturgiczne, choreograficzne, zajęcia muzyczne" – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Joanna Krukowska Gulik, koordynatorka akcji, która gościła w "Strefie Rodzica". 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam TEATR spektakle dla dzieci wakacje wakacje 2022 czas wolny wakacje 2021

Jak mimo zabiegania walczyć o tu i teraz? Forum Tato.Net

Czerwiec to zabiegany czas, w którym – choć zaczynają się wakacje – wiele spraw się kończy i trzeba wiele wysiłku, by je zamknąć. W tym czasie załatwiania spraw, trudno być tu i teraz i poświęcić chwilę najbliższym. Tu i teraz jest tematem niezwykłej ojcowskiej inicjatywy, która funkcjonuje już od wielu lat. Tato.Net organizuje regularne spotkania dla mężczyzn, którzy są ojcami. 11 czerwca odbyło się kolejne Forum Tato.Net, a jego podtytuł "Walcz o tu i teraz", będący jednocześnie myślą przewodnią, stał się inspiracją do najnowszej Strefy Rodzica, której gościem był muzyk, producent muzyczny i twórca zespołu Dzieci z Brodą, a także ojciec dwanaściorga dzieci – Joszko Broda.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Mikołaj Foks psychologia dziecięca ojcostwo rodzicielstwo wychowanie czas wolny